«Ir ticami pierādījumi tam, ka mirušo skaits palielinās vairāk nekā par 100 cilvēkiem dienā, viņu vidū arī sievietes un bērni,» raidsabiedrība BBC citēja ANO pārstāvja Linna Peskoja ziņoto. «Kopējais līdz šim nogalināto skaits noteikti ievērojami pārsniedz 7500.» Vēl ap 25 tūkstošiem sīriešu devušies bēgļu gaitās uz kaimiņvalstīm, kamēr līdz pat 200 tūkstošiem vardarbības dēļ bijuši spiesti pamest savu mājvietu un meklēt patvērumu kur citur Sīrijā.
Valdība apgalvo, ka nogalināti vismaz 1345 valsts režīma aizstāvji, un vardarbībā vaino «bruņotas teroristu grupas». Taču vara uzstāj, ka mirušo civiliedzīvotāju skaits ir krietni mazāks, proti, 2493.
Rietumvalstu neapmierinātība ir pieaugusi, un tās strādā pie tādas rezolūcijas, ko Ķīna ar Krieviju neuzdrošinātos bloķēt.
Abas valstis asi iebilst pret «uzspiestu režīma maiņu», ko paredz iepriekšējā rezolūcijā, pieprasot B. el Asada atkāpšanos no amata.
«Šī [jaunā] rezolūcija uzsvaru liks uz humāno palīdzību, taču norādīs, ka valdība ir galvenā krīzes vaininiece,» kāds diplomāts sacīja aģentūrai AFP.
Ķīnas ārlietu ministrs Jans Dzječi ļāvis noprast, ka atbalsta palīdzību.
Arī Krievija šonedēļ aicināja Sīrijas režīmu sadarboties ar Sarkano Krustu un ļaut tam palīdzēt sīriešiem. Taču eksperti aizrāda, ka vēl pāragri spriest par balsojuma rezultātu ANO Drošības padomē.