Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Apspēlē pēc visām notīm

Lietuvas basketbolists izšķīra iznākumu divcīņai starp Latvijas un Igaunijas čempionvienībām. VEF Rīga leģionārs Donāts Zavacks teicami iesaistījās spēlē, palīdzot Latvijas galaspilsētas klubam trešdien jau pirmajā ceturtdaļā ielikt stabilu pamatu pārliecinošai uzvarai pār Tallinas Kalev/Cramo (103:89). Rīdzinieki saglabā izredzes iekļūt VTB Vienotās līgas turnīra astotdaļfinālā, taču 18. martā pārbaudījums būs krietni nopietnāks - izšķirošajā cīņā Kauņā jātiekas ar Žalgiri.

Vēl dienu pirms spēles ar Kalev sarunā ar VEF Rīga kapteini Kristapu Janičenoku novēlēju, lai viņam atkal ir iespēja sist pie krūts, kā viņš to darīja pagājušajā sezonā pēc izšķirošā metiena izpildīšanas abu komandu spēlē Tallinā. Basketbolists attrauca: «Ceru, ka ne!» - norādot, ka svarīgās spēles iznākums jāizšķir vēl pirms pēdējām minūtēm. Tieši ar šādu noskaņu trešdien laukumā izgāja visa VEF Rīga komanda, kas bija apņēmusies reabilitēties par svētdien Kijevā piedzīvoto sāpīgo zaudējumu pret Budiveļņik. Tas attaisnojās, jo spēles gaita izvērtās tāda, ka Janičenoks varēja pasaudzēt no savainojuma vēl atlabstošo roku, bet iespēju sevi pierādīt šādā līmenī guva VEF nākotnes cerības - Dāvis Geks un Jānis Bērziņš.

Kalev/Cramo Rīgā nevarēja palīdzēt senegāliešu milzis Bamba Fols, kuram Latvijā liegts iebraukt dokumentu problēmu dēļ. Tāpēc nepārsteidza tas, ka vefieši uzbrukumus jau no paša spēles sākuma aktīvi virzīja caur saviem raženākajiem vīriem groza apakšā. Tiesa, korekcijas šajā plānā ieviesa tas, ka abi pamatsastāva centra uzbrucēji Antans Kavaļausks un Kaspars Bērziņš jau pirmo trīsarpus minūšu laikā katrs tika pie divām piezīmēm un trenerim Ramūnam Butautam nācās viņus nomainīt, lai pietaupītu cīņas turpinājumam. Šajā situācijā gan pienākas teikt - nav ļaunuma bez labuma, jo šī iemesla dēļ laukumā devās lietuvietis Donāts Zavacks, kurš līdz ceturtdaļas beigām pamanījās gūt 13 punktus un 5 atlēkušās bumbas, sekmējot pirmo nopietno rīdzinieku izrāvienu, pēc kura igauņi īsti tā arī neattapās. Turpinājumā VEF neļāva pretiniekiem atjaunot intrigu cīņā par uzvaru (103:89).

Neveiksmīgu spēli Kalev sastāvā aizvadīja Latvijas basketbolists Armands Šķēle, kurš 19 minūšu laikā guva vien 2 punktus.

Gūtais panākums ļauj VEF saglabāt izredzes pirmo reizi iekļūt Vienotās līgas astotdaļfinālā, taču, lai to izdarītu, pamatturnīra pēdējā spēlē Kauņā būs jāuzvar Žalgiris, kas pēc neveiksmīgā sezonas sākuma steidz atgūt zaudēto. Labā ziņa ir tā, ka rīdziniekiem būs laba iespēja pamatīgi sagatavoties cīņai, jo līdz tai komandai paredzēta tikai tikšanās ar Turību Latvijas Basketbola līgā, kamēr lietuviešiem tā būs ceturtā spēle astoņu dienu laikā.