Publiskajā telpā lielākoties izskanējuši tieši piecu saraksta līderu uzvārdi, dēvējot Vienoti Latvijai piedāvātos kandidātus arī par bijušo premjeru sarakstu, jo sarakstā ir gan Aigars Kalvītis, gan Ivars Godmanis, bet uz partijas reklāmas pasākumu savulaik ieradās vēl četri ekspremjeri, kas apgalvoja, ka atbalstīs partiju morāli vai, kā Māris Gailis, arī materiāli. KNAB mājaslapā ievietotā informācija gan liecina, ka pagaidām šis solījums nav pildīts. Neko partijai vēl nav ziedojuši arī visi pieci saraksta līderi, un jūlijā vispār partijas kasē ieripojuši tikai 1500 eiro - pa pieciem simtiem no Kristīnes Birzes, Riharda Zariņa un bijušā partijas līdera Mareka Zeltiņa. Ziņās par sevi, kas iesniegtas CVK, partijas vadītājs Ainārs Šlesers norādījis ne vien pašreizējo partiju un biedrību Nācijas izlīgums, bet arī to, ka joprojām ir partiju apvienības Par labu Latviju valdes loceklis. No šīs apvienības viņš tika ievēlēts 10. Saeimā, bet uz 11. Saeimu jau startēja kā Šlesera Reformu partijas LPP/LC līderis, bet netika ievēlēts.
Startē arī Deniņš
Rīgā, kur pirmais numurs ir A. Šlesers, desmitniekā ir korporatīvo finanšu kompānijas SIA Laika stars direktors, no Saskaņas centra ievēlētais Rīgas domes deputāts Vadims Jerošenko, Banku augstskolas profesore, bijusī rektore Tatjana Volkova, kā arī a/s BDO direktors un auditorfirmas BDO Invest Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Deniņš. Viņa vārds neglaimojoši izskanēja Liepājas metalurga (LM) sāgas laikā, kad Valsts kontrole norādīja uz interešu konfliktu, jo A. Deniņš vienlaikus bija darbojies gan LM padomē, gan tās auditora BDO valdē, tāpēc tika pieļauts, ka valsts galvojums LM ticis sniegts, balstoties uz, iespējams, pārlieku pozitīvu un faktiskajai situācijai neatbilstošu informāciju. 2012. gadā tika ziņots, ka A. Deniņš ar domubiedriem (to skaitā minēto T. Volkovu) nodibinājis biedrību Stratēģiskās pētniecības un vadības centrs, solot izstrādāt nacionālās tautsaimniecības attīstības plānu tuvākajiem astoņiem gadiem. Toreiz viņš arī publiski pavēstīja, ka gatavs kļūt par Valsts prezidentu.
Kā jau bija zināms iepriekš, Vienoti Latvijai sarakstā kandidēs arī cilvēki, kas kandidējuši vai bijuši ievēlēti kopā ar Aināru Šleseru viņa vadītajās partijās, piemēram, Lietišķo sieviešu apvienības valdes priekšsēdētāja Irina Pētersone un arodbiedrības Enerģija valdes priekšsēdētāja Jevgenija Stalidzāne. Ievērojot tradīciju iesaistīt sarakstā arī kādu sportistu, iekļauts volejbola treneris Raimonds Vilde, kuram ir Rīgas domes deputāta pieredze no Tautas partijas.
Dažādas stratēģijas
Kad sabiedrībai tika atrādīti Vienoti Latvijai saraksta līderi, tika arī norādīts, ka katrs no viņiem ir atbildīgs par saraksta sastādīšanu savā apgabalā. Acīmredzot tā arī noticis, jo atšķiras principi, pēc kādiem cilvēki atlasīti dalībai sarakstā. Piemēram, Zemgales pirmais trijnieks izskatās kā no Tautas partijas saraksta - Aigars Kalvītis, kā arī bijušie ministri Edgars Zalāns un Vinets Veldre. Bijušā Kuldīgas mēra, vēlākā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra atrašanās Zemgales sarakstā var likties pārsteidzoša. Viņš Dienai skaidro, ka partija Kuldīgas novadam izvēlējusies sadarboties ar Vienotību. «Daļai vēlētāju liktos mulsinoši, ja es startētu klajā opozīcijā šai partijai, ņemot vērā, ka ikdienā sadarbojos ar domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu un joprojām esmu viņas padomnieks,» izteicās E. Zalāns. Viņš arī atzīst, ka partijas vairs nevar atļauties uzturēt plašu reģionālo nodaļu tīklu, kāds ziedulaikos bija Tautas partijai.
Savukārt Kurzemē, kur saraksta pirmais numurs ir Jānis Straume, aiz viņa seko plašākai sabiedrībai mazāk zināmi cilvēki - Liepājas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dzintra Mirdza Reisa, kurai, pēc J. Straumes teiktā, esot autoritāte Liepājas inteliģences aprindās, savukārt Nauris Rolavs studē doktorantūrā vides zinības un, kā atzina J. Straume, «ja ne oktobrī, tad uz nākamajām pašvaldību vēlēšanām par viņu dzirdēs daudzi». Kurzemes sarakstā ir arī divi bijušie Saeimas deputāti - Jānis Kazāks, kas bija ievēlēts no Zīgerista partijas, kā arī bijušais Tautas partijas deputāts Mihails Pietkevičs, kuru žurnāls Sestdiena 2008. gada oktobrī raksturoja šādi: «Palicis atmiņā kā Mākoņu pastnieks ar savām likumdošanas iniciatīvām, kas, dažuprāt, bija rakstītas vairāk TP dibinātāja un viņa domubiedru, nevis vēlētāju interesēs.» Uz jautājumu, vai M. Pietkevičs nav pretrunīgi vērtēts, J. Straume atbildēja, ka viņš pats arī esot pretrunīgi vērtēts. Sarakstā ir arī draudzes Jaunā paaudze mācītāja Inese Grigoruka no Ventspils.
Pašvaldību kadri
Ādažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Artis Brūvers (ievēlēts no partijas Sadarbība) Vidzemē kandidē ar 4. numuru. Viņš ir tikai viens no pašvaldību deputātiem, kas ievēlēti no citiem politiskajiem spēkiem, bet tagad pārstāvēs Vienoti Latvijai. Tāds ir arī Ķekavas domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Adats, kurš laikā, kad bija Baložu mērs, tika apsūdzēts domes sēdes protokola viltošanā, kriminālprocess pret viņu izbeigts šā gada aprīlī. Vēl kandidē arī Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Ūzuls, ievēlēts no Vidzemes partijas. Visai vētraina pagātne un arī vairākkārtēja partiju maiņa aiz muguras Alūksnes novada domes deputātam Ainaram Melderam.
Vairākas novada domju deputātes no Viļāniem, Viļakas un Kārsavas kandidē Vienoti Latvijai Latgales sarakstā. Tā trešo numuru - ķirurgu Jāni Juknu Diena izlozes kārtībā intervēja pirms 11. Saeimas vēlēšanām kā LPP/LC kandidātu. Savukārt saraksta otrais numurs Oskars Juhnevičs ir biedrības Rīcība valdes priekšsēdētājs. Facebook profilā šī biedrība krievu valodā sevi piesaka kā bērnu koncertprogrammu un ielu svētku rīkotāja un pārtikas paku izplatītāja maznodrošinātajiem. Arī Latgalē Vienoti Latvijai ir savs sportists - cīkstonis Vahtangs Luašvili no Balvu novada.