WeatherBell Analytics pārstāvis Džo Bastardi prognozē, ka gaidāmo ziemu tāpat kā pagājušajā gadā visvairāk ietekmēšot ūdens virsmas temperatūras izmaiņas Klusajā okeānā. Tāpēc daudzviet Zemes ziemeļu puslodē gaidāma kārtējā aukstā un sniegotā ziema. Saskaņā ar Dž. Bastardi prognozi Latvijā tiek prognozēta ziema ar ilggadējam vidējam rādītājam atbilstošu gaisa temperatūru.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna uzskata, ka ticamības pakāpe šim apgalvojumam ir zema, jo meteoroloģijā izmantojamās pētniecības metodes par gaidāmo sezonu ļauj iegūt tikai ļoti aptuvenus faktus. «Laika prognoze visai sezonai ir izmantojama zinātniskos pētījumos, bet ne konkrētu laikapstākļu paziņošanai,» saka A. Vīksna. Precīza un ticama esot meteoroloģiskā prognoze tikai turpmākajām septiņām līdz desmit dienām, un pat laika prognoze vienam mēnesim jāvērtē kritiski. «Sevi cienoši meteoroloģiskie dienesti neizsaka prognozes laika periodam, kas ir ilgāks par mēnesi. Tāda ir vispārpieņemta prakse pasaulē,» viņš uzsvēra.
Arī laika zīmju vērotājs V. Bukšs uzskata - lai droši prognozētu, vai gaidāma auksta un sniegota vai arī silta ziema, vēl jānovēro laikapstākļi vairākos nozīmīgos datumos - Miķeļa dienā, kā arī Mārtiņa, Katrīnas un Andreja dienā - un arī gājputnu aizlidošana. V. Bukšs gan ir pārliecināts, ka pēc dažām dabā novērotajām pazīmēm var paredzēt, ka gaidāms auksts un sniegots ziemas sākums, bet silti un atkušņiem bagāti ziemas turpmākie mēneši. «Ievām bija maz ogu - tātad gaidāma silta un īsa ziema, taču tas, ka ozoliem ir daudz zīļu, rāda, ka ziemas sākums būs vēss. Arī koku dzeltēšana liecina, ka ziema nebūs viendabīga,» norāda laika zīmju vērotājs. «Nozīmīgs datums laika pareģošanā ir 17. septembris, šajā dienā Latvijas austrumos bija pērkona negaiss, un tas liecina, ka būs samērā silta ziema.» V. Bukšs prognozē, ka pastāvīgs sals un sniegs gaidāms no 6. līdz 10. decembrim.
BNS atgādina, ka pirms gada Dž. Bastardi nepareizi prognozēja, ka ziema Latvijā būs nedaudz siltāka un ar mazāku sniega daudzumu nekā parasti, lai gan prognoze par aukstuma viļņiem un stipru snigšanu Rietumeiropā, Ķīnā un ASV izrādījās pareiza.