gadā rakstītajai lugai Cīrulīši. «Latviešu ģimenes saietu divos cēlienos» izspēlē Esmeralda Ermale, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Ieva Pļavniece, Aija Dzērve, Vita Vārpiņa, Marīna Janaus, Ligita Skujiņa, Valdis Liepiņš.
Šai lugai ļoti ilgi neviens nebija ķēries klāt. Kas tevi uzrunāja Harija Gulbja Cīrulīšos, ka izvēlējies iestudēt?
Jā, ir izaugusi vesela paaudze, kas par šo lugu neko nezina. Tā ir ļoti patiesa un dzīvotspējīga luga. Es pārbaudīju to ar saviem studentiem. Daudzi teica: «Laba luga! Mēs nemaz tādu nezinājām.» Es jau labu laiku brīnījos, kāpēc neviens neiestudē Cīrulīšus. Man ir prieks, ka man tagad Dailes teātrī ir tāda iespēja.
Varbūt Indrāni aizēnojuši? Vai tavā skatījumā Cīrulīšus kaut kādā ziņā var uzskatīt par Indrānu variāciju?
Patiesībā es par to iedomājos tikai tad, kad man pirmoreiz uzdeva šādu jautājumu. Man tā tomēr ir pilnīgi cita luga, cits stāsts.
Cik tavā interpretācijā svarīgs ir nošķīrums pilsēta - lauki?
Tikpat lielā mērā, cik tas ir svarīgs katram, kam pasē rakstīts «latvietis». Cīrulīšos tas ir samērā svarīgs. Šodien dzīves apstākļu dēļ mēs jau vairs tā pat nedalām, tomēr šis dalījums iekšā sēž.
Šī nav tava pirmā sadarbība ar Esmeraldu Ermali. Viņa bija arī tava Indrānu māte. Kas tevi uzrunā šajā aktrisē?
Viņa ir ļoti profesionāla aktrise. Gribēju priekšstatu līmenī labot pieņēmumu, ka Cīrulīšos ir viena veca tantiņa, kas drusku mirst, ka tā ir luga par vecīšiem klibiķiem. Harijs Gulbis ir uzrakstījis lugu par Zelmu, kas ir tieši Esmeraldas Ermales vecumā. 90 procentu no izrādes būs tieši kā lugā.
Iztiksit bez balta lakatiņa?
Lakatiņš būs, laikam zaļš, bet galīgi ne tajā vietā. Mums darbība nenotiks retro dekorācijās. Cīrulīši nav luga ar vienu centrālo cietēju. Pat nezinu, vai Zelma īsti ir galvenā varone. Viņas dēls Elmārs - tikpat lielā mērā. Mani luga interesē ar savu polifonisko struktūru. Čehoviskā izpratnē.