Novembrī preču un pakalpojumu cenas gan latos, gan eiro bija norādītas 99,7% gadījumu, bet tikai 0,3% gadījumu cenas eiro joprojām nebija redzamas, vēsta Ekonomikas ministrija (EM).
«Cenas eiro atsevišķos gadījumos netika norādītas taksometru pakalpojumiem un apsaimniekošanas pakalpojumu dažām pozīcijām. Pārtikas un saimniecības precēm lielveikalos cenas eiro norādītas praktiski visos gadījumos, konstatēts tikai viens gadījums, kad cena eiro par vienu kilogramu netika norādīta Holandes sieram,» izklāsta EM pārstāve Evita Urpena.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs kopš cenu paralēlās atspoguļošanas perioda sākšanās veicis 25 pārbaudes un 17 telefoniskus zvanus par EM cenu monitoringa ietvaros konstatētajiem pārkāpumiem.
Pētot cenu līmeni novembra sākumā un salīdzinot ar oktobra beigām, secināts, ka kopumā Latvijā cenas būtiski nemainās - pat vairāk nekā 96% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas. Cenu pieaugums novērots 1,12% gadījumu, savukārt 2,73% gadījumu cena samazinājusies, liecina EM dati.
Pārtikas produktu grupā cena praktiski nav mainījusies rīsiem, griķiem, auzu pārslām, makaroniem un maizei. Arī svaigas gaļas produktu grupā cenas lielākoties saglabājušās bez izmaiņām. Būtiskas cenu svārstības nav konstatētas arī piena produktiem.
«Novembra pirmajā cenu monitoringā augļu grupā neparādās sezonalitātes radītas cenu svārstības - cena saglabājusies nemainīga āboliem un apelsīniem. Cenu pieaugums piecos gadījumos 4-30 santīmu apmērā novērots vīnogām, savukārt banāni divos gadījumos kļuvuši lētāki par 10 santīmiem. Dārzeņu grupā cenas saglabājušās nemainīgas tomātiem, burkāniem un paprikai. Svaigie gurķi trīs gadījumos kļuvuši dārgāki par 25 santīmiem, bet septiņos gadījumos par diviem līdz četriem santīmiem cena pieaugusi kartupeļiem. Savukārt kāposti trīs gadījumos kļuvuši lētāki par diviem santīmiem,» stāsta E. Urpena.
Cenas lielākoties palikušas nemainīgas arī pakalpojumu grupā.