Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Divas bumbas un divi rekordi

UEFA Čempionu līgā pirmā riņķa pēdējā kārtā komandas turpināja spēlēt rezultatīvi. Visvairāk vārtu tika gūti Milānā, kur pašreizējie kausa īpašnieki Inter ar 4:3 pārspēja Anglijas Tottenham. Vācijā ilgi gaidītos vārtus guva pārnācējs no Madrides Real Rauls, kurš laboja divus turnīra rekordus.

«Melotu, ja teiktu, ka pie rezultāta 0:4, spēlējot mazākumā, paredzēju triju vārtu atgūšanu, taču otrajā puslaikā tiešām izmantojām katru izdevību,» smaidot pēc spēles Milānā atzina Tottenham galvenais treneris Herijs. Īpaši viņš izcēla Gereta Beila sniegumu - 21 gadu vecais velsietis guva visus trīs vārtus angļu klubam. Inter 14 minūšu laikā ieguva triju vārtu pārsvaru, turklāt sarkano kartīti saņēma Tottenham vārtsargs Eurelio Gomess. «Aizvadījām lielisku pirmo puslaiku, taču pēc pārtraukuma laukumā izgājām pārāk atslābinājušies un jau sākām domāt par svētdienas spēli Itālijas čempionātā. Tottenham ir laba komanda, un to pēc slikta sākuma pierādīja otrajā puslaikā,» Inter treneris Rafaels Benitess norādīja, ka šādu atspēlēšanos turpmāk vairs nevajadzētu pieļaut. Ar rezultatīvu sitienu izcēlās arī Inter kapteinis Havjers Zaneti, kurš 37 gadu un 71 dienas vecumā kļuva par pieredzējušāko vārtu guvēju Čempionu līgas vēsturē.

Vārtu gūšanas rekordus ar diviem gūtiem vārtiem pārrakstīja Spānijas futbola leģenda Rauls, palīdzot Vācijas Schalke pārspēt Telavivas Hapoel (3:1). 33 gadus vecais Rauls guvis vismaz vienus vārtus jau 15 Čempionu līgas sezonās - šo rekordu šosezon vēl var atkārtot Manchester United pussargs Raiens Gigss. Vēl Rauls ar 69 vārtiem panācis Eiropas kausu visu laiku labāko vārtu guvēju vācieti Gerdu Milleru. «Nekad nebiju iedomājies, ka gūšu tik daudz vārtu tik augstā līmenī,» pēc spēles staroja Rauls.

Trešo uzvaru izcīnīja Francijas Lyon, kas ar 2:0 pārspēja Portugāles Benfica. Līdzīgu sasniegumu neizdevās atkārtot Dānijas FC Kobenhavn. Tiesa, arī uzdevums dāņiem bija grūtāks - pārsteidzošais D grupas līderis viesojās pie titulētā Barcelona. Intrigu atrisināja argentīniešu brīnumbērns Lionels Mesi, gūstot divus vārtus (2:0). «Lai arī bieži zaudējām bumbu, spēlējām savu spēli un centāmies mācīties no pretiniekiem,» savas komandas iespējas apzinājās Kobenhavn treneris Štēle Solbakens.

Pēc divām nedēļām trešās kārtas pretinieces tiksies vēlreiz.

UEFA Čempionu līga

A grupa. Inter - Tottenham 4:3 (Zaneti 2., Eto 11. (11 m), 35., Stankovičs 14.; Beils 52., 90., 90.), Twente - Werder 1:1 (Jansens 75.; Arnautovičs 80.). Tabula: Inter 7 punkti (3 spēlēs), Tottenham 4 (3), Werder 2 (3), Twente 2 (3). B grupa. Schalke - Hapoel 3:1 (Rauls 3., 58., Hurado 68.; Šehters 90.), Lyon - Benfica 2:0 (Briāns 21., Lisandro 51.). Tabula: Lyon 9 (3), Schalke 6 (3), Benfica 3 (3), Hapoel 0 (3). C grupa. Rangers - Valencia 1:1 (Edu 34.; Edu 46. (s.v.)), Man. United - Bursaspor 1:0 (Nani 7.). Tabula: Man. United 7 (3), Rangers 5 (3), Valencia 4 (3), Bursaspor 0 (3). D grupa. Panathinaikos - Rubin 0:0, Barcelona - Kobenhavn 2:0 (Mesi 19., 90.). Tabula: Barcelona 7 (3), Kobenhavn 6 (3), Rubin 2 (3), Panathinaikos 1 (3)