«Rotājumi eglītei jāizvēlas gluži kā tērps ballei,» domā I. Liepa. Ir simtiem veidu un variantu, kā egli uzpost. Māksliniece novērojusi, ka ir atšķirīgas tendences, kā notiek gatavošanās svētkiem. Viena tendence ir, ka eglīte tiek nopirkta jau ar visiem rotājumiem. (Tādu var arī pasūtīt dizaineriem). Otra tendence - katrs pats izvēlas rotājumus, kādi viņam tīk. Nereti rotājumi tiek pašrocīgi gatavoti, izmantojot dabīgos materiālus - kaltētus ziedus un augļus, piemēram. Dekorēšanas process daudzās mājās mēdz būt kā īpašs svētku ieskaņas rituāls.
Domājot par dekorācijām eglei, vispirms jānovērtē vide, kurā eglīte atradīsies. Ideālā variantā interjeram jāsaskan ar egles rotājumiem, jo dekorācijai, kas telpā atradīsies gandrīz mēnesi, jāsagādā prieks un estētisks baudījums, harmoniski iekļaujoties stilā.
Vai eglīšu rotājums var būt dāvana? «Ja lietai ir skaists dizains, tā var būt dāvana, bet jāzina mazliet par cilvēku, kam dāvina. Jāpadomā vai būs vieta, kur rotu eksponēt. Vienu mantiņu eglītē, ja tā rotāta citā stilā, neiekārsi, bet vienu krāšņu eglītes bumbu var eksponēt, ieliekot glāzē vai vāzē, ar to var dekorēt arī plauktu vai uzkārt loga rokturim,» iesaka I. Liepa un uzsver, «Ziemassvētku noskaņai ir trīs atslēgas vārdi - prieks, greznība un drošība.»