Par abām kopā šīs divas komandas Eiropas spēcīgākā klubu turnīra finālā spēlējušas 20 reižu: madridieši 13, bet turīnieši - septiņas reizes. Pēdējoreiz abas komandas viena pret otru finālā spēlēja 1998. gadā. Toreiz Predrags Mijatovičs ar precīzu sitienu izrāva 1:0 uzvaru Spānijas grandam, dāvājot tam pirmo triumfu Čempionu līgā pēc 32 gadu pārtraukuma. Toreiz Juventus kreklā spēlēja Zinedins Zidāns, kurš nu jau vairākus gadus attīsta trenera iemaņas Madrides klubā un cer tuvākajā laikā kļūt par Real galveno treneri. Un toreiz Turīnas klubu trenēja tagadējais Real boss Karlo Ančeloti.
Lai arī aizvadītās nedēļas nogalē Juventus svinēja Itālijas čempionu titula izcīnīšanu, pēdējā laikā komanda nepriecē ne ar sniegumu, ne rezultātiem. Pirmais zaudējums Turīnas derbijā (1:2) 20 gadu laikā stingri iezīmēja Juventus lejupslīdi sezonas beigās, un to lielā mērā ietekmēja arī francūža Pola Pogbas savainojums - jaunais pussargs nepiedalīsies arī pirmajā pusfināla mačā.
Taču galvenā Eiropas līdzjutēju uzmanība pusfinālā būs piesaistīta otram duelim starp Barcelona un Minhenes Bayern. Katalonijas kluba zelta ēru veidoja tagadējais Bayern treneris Peps Gvardiola. Viņš atzina, ka pretinieku spilgtāko zvaigzni Lionelu Mesi nespēj apturēt neviena aizsardzība pasaulē, ja vien argentīnietis ir savā labākajā gatavībā. Viņam un bavāriešu faniem par laimi, šķiet, pašlaik Mesi tādā nav.
Jā, Spānijas čempionātā Mesi turpina ārdīt pa vīlēm pretinieku aizsardzību, taču Čempionu līgā argentīnietis nav guvis vārtus jau četrās spēlēs pēc kārtas, kas ir viņa personiskais antirekords. Tomēr Barcelona tik un tā gūst milzu labumu no šī spēlētāja: kamēr pretinieki sevišķu uzmanību pievērš Mesi, krietni rezultatīvāki kļuvuši pārējie uzbrucēji Neimārs un Luiss Svaress. Šis trio šosezon guvis 108 vārtus, kas ir jauns Barcelona rekords.