Pirmdien Turcijas varasiestādes paziņojušas, ka vairāk nekā astoņi tūkstoši policijas darbinieku atstādināti no amata, jo pastāv aizdomas par viņu saistību ar apvērsuma mēģinājumu. Aizturēto militārpersonu, tiesnešu, policistu un civilpersonu skaits jau pārsniedzis 7500, pavēstījis Turcijas premjerministrs Binali Jildirims, aizturēto vidū ir vairāk nekā seši tūkstoši militārpersonu. Premjerministrs arī precizējis, ka apvērsuma mēģinājuma laikā dzīvību zaudējuši 24 apvērsuma veicēji un 208 valdības atbalstītāji.
Pēc pirmdien notikušās ES ārlietu ministru tikšanās kopīgā preses konferencē ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju ES ārlietu pārstāve Federika Mogerīni paziņoja, ka apvērsuma mēģinājums nevar būt attaisnojums tam, lai Turcija atteiktos no likuma varas un cilvēka pamattiesību ievērošanas: «Ministri pauda bažas par to, kas pašlaik notiek Turcijā. Turcijai ir jārespektē demokrātija, cilvēktiesības, pamatbrīvības.» Dž. Kerijs piebilda, ka ASV noteikti atbalstīšot apvērsuma mēģinājumā vainīgo tiesāšanu, taču vienlaikus aicināja Turcijas valdību «neiet pārāk tālu», atjaunojot kārtību valstī.
Savukārt Vācijas kancleres runasvīrs Stefens Zeiberts paziņojis, ka ES pārtrauks iestāšanās sarunas ar Turciju, ja tā atjaunos nāvessodu, kā to pieļāvis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.