Inficētie uzturā lietojuši rukolas un sinepju dīgstus, ko piedāvā britu kompānija Thompson & Morgan. Taču, tā kā nāvējošā infekcija konstatēta vienīgi konkrētā pilsētā, dīgsti nevarētu būt vainojami epidēmijā, norādījusi kompānija.
Varasiestādes mudinājušas atturēties no firmas piedāvāto dīgstu patērēšanas un atsaukt tos no veikalu plauktiem, kamēr nav sagaidīti ekspertīzes rezultāti.
Bordo konstatēti vismaz desmit saslimšanas gadījumi. Jūnija vidū Francijas pilsētā Lillē slimnīcā tika nogādāti astoņi bērni ar zarnu nūjiņas infekciju. Par saslimstības avotu uzskatīta liellopu gaļa, tomēr zarnu nūjiņas paveidam Lillē neesot saistības ar Vācijā izplatīto infekciju, kas prasījusi ap 40 dzīvībām un vairāk nekā simtam inficēto radījusi smagas komplikācijas.
«Mums jābūt ļoti pārliecinātiem, kā arī jāmācās no vāciešu kļūdām par paviršiem un neapstiprinātiem izmeklēšanas rezultātiem,» Lielbritānijas eiroparlamentārieša Ričarda Hovita teikto citējis Deutsche Welle. Vācija sākotnēji epidēmijā nepatiesi vainoja Spānijas dārzeņu audzētājus, radot ievērojamus zaudējumus Eiropas lauksaimniekiem. Patiesais infekcijas avots esot meklējams pupiņu dīgstos kādā Lejassaksijas federālās zemes fermā.