Šie protesti tiek uzskatīti par prelūdiju 1. oktobrī plānotajam prodemokrātijas grupas Occupy Central lielajam protesta pasākumam.
Ķīnas valdība ir noraidījusi iespēju, ka pilsētas vadība tiek izraudzīta atklātā kandidātu nominēšanas procesā. Tas licis daudziem apzināties, ka Ķīna neļaus Honkongai turpināt baudīt demokrātiju kā līdz tās nonākšanai no Lielbritānijas pārvaldības Ķīnas pārziņā.
Honkongas mediji ziņo, ka pirmdien augstskolu studentu protestiem pievienojušies arī daudzu vidusskolu skolēni. South China Morning Post vēsta, ka arī 400 pasniedzēji un augstskolu darbinieki paziņojuši par atbalstu streikam.
Ķīna līdz šim solīja, ka Honkongas līderis no 2017. gada tiks ievēlēts tiešās vēlēšanās. Taču augustā Ķīnas valdība paziņoja, ka vēlētājiem būs ļauts izvēlēties tikai vienu no diviem vai trīs kandidātiem, ko būs izraudzījusies īpaša valdības nominācijas komisija.
Demokrātijas aktīvisti uzskata, ka šī komisija vienkārši nepiekritīs izraudzīties cilvēkus, kuri nav tīkami Ķīnas valdībai. Studenti tagad pauž viedokli, ka Ķīnas valdības lēmumi par vēlēšanu reformu Honkongā ir pretrunā ar 1997. gada solījumiem.