Augus pārsvarā varam iegādāties plastmasas podiņos, un daudzi dārzkopji uzskata, ka tad, ja tiek nodrošināta laba drenāža, nav nepieciešams tos pārstādīt. Taču ar alveju ir citādi - tai vislabākie apstākļi būs visparastākajā nelakota māla podā, kurā ir irdena smilšaina augsne. Podiņam jābūt lielākam nekā sakņu sistēma, jo alvejai patīk labi iesakņoties un uzņemt barības vielas.
Kā jau sukulentveidīgam augam, alvejai nepatīk pārmērīgs mitrums - nekas ļauns nenotiks, ja laistīsiet reti, tāpēc alveju var izaudzēt arī aizmāršīgie dārznieki, piemēram, ziemā aplaistīt tikai pāris reižu mēnesī, bet tā neizkaltīs arī tad, ja tiks padzirdīta tikai vienu reizi. It sevišķi, ja telpās ir mitrs gaiss, ar laistīšanu varat neaizrauties, jo augs mitrumu spēj uzņemt arī caur lapām.
Alvejai patīk augt siltumā - tā ir dienvidzemju augs, tāpēc mīl arī gaismu, bet ne tiešus ilgstošus saules starus. Plus 20 grādu ir alvejas komforta temperatūra.
Alveja noder, lai ārstētu nelielas brūces, apdegumus, mazus ādas iekaisumus, apsārtumus, arī pret kukaiņu kodumiem. Tās sulu vai lapu želejveida mīkstumu klāj uz sasirgušās vietas.
No alvejas mīkstuma var pagatavot arī pretklepus līdzekli, kas mīkstina klepu un veicina plaušu attīrīšanos. Alvejas mīkstumu sasmalciniet un sajauciet ar medu, un nevajadzēs dzert sintētiskos sīrupus!
Uz daudziem kosmētikas līdzekļiem rakstīts, ka sastāvā ir aloe vera ekstrakts - tā ir tā pati alveja!
Alveju var izmantot komprešu veidā pret pietūkumu jeb maisiņiem zem acīm.
Alveju var jaukt ar medu vai krējumu un olīveļļu un izgatavot sejas maskas, pievienot olas baltumu, iegūstot liftinga un atsvaidzinošu efektu. Galu galā, lieli alvejas augi ir ļoti dekoratīvi jebkurā interjerā!