Ar trešo piegājienu tiesības piedalīties olimpiskajās spēlēs ieguva tramplīnlēcējas. Tika prognozēts, ka pasaules labākās šī sporta veida pārstāves olimpiādē debitēs jau Vankūverā, taču pēdējā brīdī viņām tika iedots «kurvītis» - pasaulē esot pārāk maza konkurence. Četros gados tā ir pieaugusi, un nu arī dāmas olimpiskajās spēlēs varēs sacensties tramplīnlēkšanā. Te gaidāma tīneidžeru dominēšana. Pasaules kausa kopvērtējumā patlaban pārliecinoši vadībā ir 17 gadu vecā japāniete Sara Takanasi, kura šosezon uzvarējusi teju visos PK posmos. Taču intrigu var radīt 19 gadu vecā amerikāniete Sāra Hendriksone, kura atguvusies pēc smagas ceļgala traumas un piecu mēnešu dīkstāves pēc meniska operācijas.
Sočos būs trīs jaunas komandu sacensības: daiļslidošanā (kungs, dāma, pāris un pāris dejās uz ledus), kamaniņās (kungs, dāma un ekipāža) un biatlonā (divi kungi un divas dāmas). Visās komandu sacensībās drīkstēs piedalīties tikai tie sportisti, kuri kvalificējās Soču olimpiskajām spēlēm arī individuālajās sacensībās. Kā pirmos redzēsim daiļslidotājus, kuri sāks sacensības 6. februārī un beigs 9. februārī. Tikai pēc komandu sacensībām sāksies individuālās. Biatlonā un kamaniņās vispirms sadalīs individuālo disciplīnu medaļu komplektus. Tajās galvenie favorīti uz medaļām ir tie paši, kas individuālajās sacensībās. Kamaniņu stafetē grūti iedomāties, ka bez medaļām varētu palikt Vācija vai Krievija. Daiļslidošanā uz lauriem pretendē mājinieki, kanādieši un Āzijas valstis. Savukārt biatlonā ir kā ar bitēm - nekad neko nevar zināt. Favorītes ir Norvēģija, Francija, Vācija un Krievija, bet izšaut burtiskā un pārnestā nozīmē var arī zviedri, ukraiņi, slovēņi, itāļi, čehi un vēl daži.
Pilnībā jaunas disciplīnas būs snovbordā un slēpošanā. Sočos debitēs kungu un dāmu slopestyle gan snovotājiem, gan slēpotājiem. Vienkāršāk izsakoties, slopestyle ir kaut kas līdzīgs daiļsnovošani un daiļslēpošanai. Galvenais ir parādīt iespējami sarežģītāku lēcienu triku programmu, pārvarot dažādus šķēršļus. Tiesa, ne mūzikas pavadījumā, kā tas ir daiļslidošanā.
Snovošanā debitēs arī paralēlā slaloma disciplīna, kurā lejā no kalna paralēli snovo divi sportisti un uzvarētājs iekļūst nākamajā kārtā. Šajā disciplīnā piedalīsies pa 32 kungiem un dāmām. Uz sniega dēļa Pasaules kausa kopvērtējumā vislabākos rezultātus uzrāda Eiropas valstu pārstāvji, un tikai retu reizi labāko divdesmitniekā starp dāmām vai kungiem ielaužas kāds Japānas vai Ziemeļamerikas valstu sportists.
Frīstaila slēpošanas disciplīnu sarakstu papildinās halfpipe. Arī te galvenais uzdevums ir pārsteigt tiesnešus un pasauli ar dažādiem trikiem, tikai bez sevišķi sagatavotiem šķēršļiem. Šajos sporta veidos dominē Ziemeļamerikas un Austrālijas, kā arī Francijas pārstāvji. Turklāt vadošajās pozīcijās Pasaules kausa kopvērtējumā ir gados jauni, tostarp vēl nepilngadīgi, sportisti.