Šķēle, kuru dēvēja par ierindas biedru laikā, kad viņš nebija politikā, bet saglabāja ietekmi partijā. Runas izskaņā viņš paziņoja: «Mēs visi esam ierindas biedri - lielajā Latvijas ierindā.» Līderis apņēmies aktivizēt TP biedrus un veikt tās rindu tīrīšanu, TP spēju saistot ar Latvijas varēšanu. A. Šķēles ievēlēšanu aizklātā balsojumā atbalstīja 629 delegāti, pret bija septiņi.
A.Šķēle pārņēma TP vadību no Mareka Segliņa, kurš atkāpās pirms termiņa, jo tāda esot kolēģu vēlme - redzēt TP vadībā līderi, kas iedvesmo, «valstsvīru ar saimniecisku tvērienu un spēju mobilizēt nāciju». Tas saskanot arī ar M.Segliņa pārliecību. Pēc A.Šķēles runas un arī pēc viņa ievēlēšanas vairāk nekā 600 TP biedru cēlās kājās un ilgi aplaudēja. Vairāki Aizkraukles nodaļas biedri tomēr palika sēžam. Viens no viņiem - bijušais Saeimas deputāts, novada domnieks Leons Līdums Dienai sacīja, ka atbalstot priekšsēdi, bet nevarot atbalstīt personības kulta iezīmes. Uz TP nākotni L.Līdums raugās cerīgi, jo starp A.Šķēles izraudzītajiem valdes locekļiem ir arī Māris Kučinskis, ko atzinīgi vērtējot kolēģi reģionos un kuru kā demokrātisku frakcijas vadītāju viņš iepazinis Saeimā. M.Kučinskis ir redzamākais citādi domājošo pārstāvis partijā, kuram ir atbalsts frakcijā, laukos, par viņu interese ir arī medijiem, ar ko var saistīt priekšsēža izvēli. «Ja līdz šim neesmu mainījies, tad nemainīšos arī turpmāk,» Dienai sacīja M.Kučinskis, kurš jau vasarā esot teicis, ka partijai ir palikusi tikai viena iespēja - A.Šķēles atgriešanās. Valdē ievēlēta arī frakcijas vadība - Vineta Muižniece un Vents Armands Krauklis, un pašvaldību ministrs Edgars Zalāns. A.Šķēle veidos valdes reģionu padomi, kurā būs 15 cilvēku - pa trim no katra vēlēšanu apgabala.
Solot TP rindu tīrīšanu un smagu darbu, A.Šķēle piebilda: «Ja ir kāds, kurš nav gatavs šim darbam, varbūt labāk atstāt šo zāli jau tagad.» Uzreiz to neizdarīja neviens, taču dienas otrajā pusē zālē bija tukšas jau aptuveni 50 vietas. Kongresā nepiedalījās bijušais priekšsēdis Aigars Kalvītis un TP dibinātājs Gundars Bērziņš, kuri esot sasirguši, kā Dienu informēja A. Kalvītis. Šī iemesla dēļ nebija arī Saeimas deputāta Jāņa Lagzdiņa un kultūras ministra Inta Dāldera. Atis Slakteris, kurš partijas vadību 2002.gadā pārņēma no A. Šķēles, uz kongresu ieradās savā dzimšanas dienā. Viņš labāk atmiņā gan palicis kā finanšu ministrs, un, iespējams, arī A. Slakterim bija adresēts līdera sacītais: «Partijas vadība savulaik ir pieļāvusi rupjas kļūdas, virzot ministru amatos cilvēkus, neizvērtējot viņu profesionālās spējas.»
Līdera runā bija uzsvērta gan TP vēlme saglabāt nacionāli konservatīvo ideoloģiju, gan uzņemties atbildību par valsti, kas tagad netiekot profesionāli pārvaldīta. «Šo valdību vada ekonomikas apskatnieks, nevis valsts līderis,» teica A.Šķēle, kurš tomēr neplāno valdības gāšanu. «Mums jāpalīdz koalīcijas partneriem atgūt pašapziņu. Mums jāpalīdz Ministru prezidentam Dombrovskim iet tālāk un neiekrist aizā, pat ja viņa izvēlētais ceļš nav taisnākais un ātrākais ceļš uz pārticību,» bilda A.Šķēle. Valdības vadītāja preses sekretāre Līga Krapāne sacīja, ka premjers Valdis Dombrovskis (JL) komentārus nesniegšot. Finanšu ministrs Einars Repše (JL) Dienai teica - palīdzēt jau esot labs nodoms, tagad jāskatoties, kādi būs TP turpmākie darbi un politika. «Jācer, ka kaut kas tajā būtiski mainīsies. Jāatceras, ka ne jau šī valdība noveda valsti aizas malā,» norādīja E.Repše. A. Šķēle minēja piecus uzdevumus - atjaunot tautas izaugsmi, nodrošināt saprātīgu enerģijas apgādi, pašiem spēt pārvaldīt savas valsts finanses, sakārtot valsts pārvaldi, kā arī attīstīt ražošanu - viens delegāts gan atgādināja, ka ar šo mērķi TP jau startēja iepriekšējās vēlēšanās. Debatēs tikpat kā nebija kritikas, atsevišķi reģionu pārstāvji gan norādīja uz pārāk lielu lozungu īpatsvaru, paši vairāk iepazīstinot partijas spici ar problēmām, kas rūp cilvēkiem ārpus Rīgas.