Krūts audzēšanā tiek izmantotas sievietes tauku un cilmes šūnas. Bioloģiski saderīgu karkasu implantē zem pacientes ādas, lai izveidotu dobumu, kas atbilst krūts formai, kurā tiek ievadītas tauku un cilmes šūnas. Bioloģiskais karkass uzsūcas krūts augšanas procesā.
Ar jauno metodi tiek radīta jauna krūts, kura pilnībā sastāv no taukiem, bez funkcionālajiem krūšu audu un piena kanāliem. Paredzams, ka krūts pēc izskata būs dabiskāka nekā implants. Londonas Krūts institūta eksperti uzskata, ka nākotnē zinātnieki, izmantojot cilmes šūnas, varēs krūti atjaunot pilnībā, ieskaitot piena kanālu un krūšu galu.
Arī Austrālijas zinātnieki nesen paziņojuši, ka tuvākā pusgada laikā sāks lietot jauno metodi, kura jau veiksmīgi izmēģināta uz dzīvniekiem. Pētījumu komanda secinājusi, ka dzīvniekiem krūts atjaunojas sešās nedēļās. Nākamais posms - Londonas ķirurgi nolēmuši izmēģināt jauno metodi ar pacientēm. Britu profesora pirmā paciente būs sieviete, kurai vēzis izoperēts vismaz pirms diviem gadiem. Ārsti tā cer mazināt risku saslimt atkal.