Tieši grūto budžeta grozījumu sagatavošanu eksperti uzskata par svarīgāko V.Dombrovska valdības 100 dienu darbu, kurš, lai arī pelna kritiku, tomēr kopumā ir šīs valdības panākums. Ekspertu skatījumā panākums tāpēc, ka valdībai tomēr izdevies vienoties un nodrošināt, lai Saeima pieņem tādus budžeta grozījumus, kas garantē ārvalstu aizdevuma saņemšanu un paglābj valsti no draudošā bankrota. Turklāt esot svarīgi, ka līdz ar budžeta pieņemšanu beidzot radīta arī skaidrība - kā un kam valsts tērēs naudu šogad un kādi būs nākamā gada budžeta veidošanas stūrakmeņi. Valdības nesalūšana smago soļu priekšā, kas bija jāsper, lai samazinātu deficītu, pelnot uzslavas. Arī fakts, ka V.Dombrovska Ministru kabinets izvēlējies neiet vieglāko ceļu, piemēram, griezt ES fondu līdzfinansēšanai atvēlēto naudu, nevis sociālo budžetu, liecinot par smagās ekonomiskās situācijas izpratni. «Grūti iedomāties citu valsti, kurā valdība un politiķi spētu saņemties tik nepatīkamiem lēmumiem,» atzina Swedbank eksperts Pēteris Strautiņš.
Kritiku valdības darbs pelna izstieptās budžeta grozījumu sagatavošanas dēļ, būtiskākos lēmumus atliekot uz pēdējo brīdi. Premjeram vajadzējis turēt sākumā uzņemto tempu, neatkāpjoties no sludinātajiem deficīta samazināšanas griestiem. Sabiedrības iemidzināšana, kas īstenota pirms vēlēšanām, neesot attaisnojama, jo ļoti ilgi pietrūkusi skaidrība, ko īsti valdība gatavo. Pats premjers gan uzsver, ka tikai dienu pēc vēlēšanām, 7.jūnijā, pēc sarunām ar ārvalstu aizdevēju pārstāvjiem viņam bijis nepārprotami skaidrs, ka atlaižu nebūs, ka deficīta samazināšana par pusmiljardu ir vienīgā izeja.
«Var jau vainot valdību visos grēkos, bet domāju, ka V.Dombrovska valdība tiešām ir darījusi un dara visu iespējamo,» saka ekonomiste Margarita Dunska. Kopumā pozitīvi valdības darbu vērtē arī Krājbankas prezidents Mārtiņš Bondars: «Šī valdība saņēma starptautiskās uzticības kredītu un 100 dienās nav to pazaudējusi.» Viņa skatījumā valdībai pietrūkusi spēja sabiedrībai izskaidrot, ko tā domā un ko grib darīt, kā arī radošums un iniciatīva.
Vai valdība 100 dienās pietiekami rīkojusies, lai sildītu ekonomiku? Eksperti ir piesardzīgi, uzsverot, ka prioritāte bija budžets. Turklāt esot jāapzinās, ka valdības finanšu iespējas ir ierobežotas, ka tā nevar vienkārši sadrukāt naudu ekonomikas sildīšanai. Izvēle īstenot smagas reformas, palielināt finansējumu ES fondiem, mājokļu siltināšanas un eksporta garantiju programmu palaišana esot starp darbiem, kuri vismaz nedzesējot ekonomiku.
Ko negaidītu izdarīja V.Dombrovska valdība - tika vaļā no valsts uzņēmumu padomēm, vairāk nekā uz pusi samazināja valsts uzņēmumu vadītāju algas un mainīja pārlieku dāsno atbalstu zaļās enerģijas ražotājiem.