Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piecās Latvijas pašvaldībās šogad sāks īstenot vienas pieturas aģentūras pilotprojektu. Pilotprojekta īstenošanai ir izvēlēta Valmiera, Daugavpils, Auce, Roja un Rīga. Valmierā un Daugavpilī tiks izveidotas klientu apkalpošanas centru tīkla struktūrvienības, proti, vienā ēkā iedzīvotājiem būs iespēja saņemt Valsts ieņēmumu dienesta, Uzņēmumu reģistra, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Lauku atbalsta dienesta un Valsts vides dienesta sniegtos pakalpojumus. Savukārt Auces, Rojas un Rīgas pašvaldībās uz jau esošo pašvaldības klientu apkalpošanas struktūrvienību bāzes tiks nodrošināti iepriekšminēto institūciju pakalpojumi ierobežotā skaitā.
Vairākas pašvaldības ieviesušas dažādus atvieglojumus. No 1. janvāra stājas spēkā Jelgavas novada domes apstiprinātie grozījumi braukšanas izdevumu izglītojamajiem kompensēšanas kārtībā, pilnā apmērā kompensējot sabiedriskā transporta izdevumus Glūdas, Svētes, Zaļenieku un Jaunsvirlaukas pagasta vidusskolēniem, kuriem tuvākā vispārējās vidējās izglītības iestāde ir citas pašvaldības administratīvajā teritorijā. Līdz šim šo pagastu skolēniem kompensēja 50% no braukšanas maksas starppilsētu autobusos. Savukārt Cēsu novadā stājušās spēkā vairākas izmaiņas atvieglojumu saņemšanas noteikumos Cēsu novada uzņēmējiem. Piemēram, uzņēmējiem, kas īpašumos uzcēluši jaunas ēkas, vienu gadu tiek piemērots NĪN atvieglojums. 25% NĪN atvieglojums piešķirts ražojošajiem uzņēmumiem, kuru darbinieku skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir saglabājies vismaz 75% apmērā, kā arī investīcijas uzņēmuma attīstībā ir vismaz 10 000 latu vērtībā. Cēsu novadā ieviesta arī 50% NĪN atlaide jauniem uzņēmējiem, kuru darbība nav ilgāka par trim gadiem un kuri nodarbina vismaz trīs darbiniekus. Tāpat šāda atlaide tiek piešķirta telpu iznomātājiem, ja tie atvieglo telpu nomu šādiem jaunajiem uzņēmējiem.
Daugavpilī, lai veicinātu speciālistu piesaisti pilsētā esošajām pašvaldības medicīnas iestādēm un nodrošinātu iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, šogad sāks darboties mediķu atbalsta programma. Daugavpils dome ir nolēmusi katru gadu ieguldīt speciālistu sagatavošanā līdz 13 000 eiro, piešķirot stipendijas ārstiem rezidentiem.
Vairākos novados nedaudz pieauguši atkritumu apsaimniekošanas, kā arī ūdensapgādes un kanalizācijas tarifi, bet Kalsnavā palielināts tarifs par apkuri un ūdens uzsildīšanu.