Atbildot uz komisijas deputātu aicinājumu iesniegt priekšlikumus, kā valsts varētu veicināt reģionālo attīstību, A. Jaunsleinis minēja pašvaldību ierosinājumu Eiropas fondu naudas sadalē - daļu finansējumu piešķirt pēc reģionālā principa, jo, kad «prioritātes nosaka nozaru ministrijas, tad iespējas ir dažiem, nevis visiem».
LPS līdera saruna ar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātiem galvenokārt bija par pašvaldību budžeta situāciju. A. Jaunsleinis minēja, ka jau otro gadu valsts budžeta sagatavošana vēlēšanu dēļ notiek «ekstremālos apstākļos», bet šogad tas vēl noticis slepenā sēdē, kas bija viens no iemesliem asai pašvaldību reakcijai. Puses panāca kompromisu, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē pašvaldībām paliek 80%, kas ir samazinājums pašvaldību budžetos par 16 miljoniem latu sākotnēji paredzētā 40 miljonu latu samazinājuma vietā. Valsts nodrošinās līdzfinansējumu 50% apmērā garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstam un līdz apkures sezonas beigām dzīvokļa pabalsta līdzfinansējumu 20% apmērā.
LPS priekšsēdis sēdē norādīja, ka GMI pabalsta «sistēma rada atkarību, ka cilvēki vairs negrib meklēt darbu,» jo pabalsta un minimālās algas līmenis ir ļoti tuvs. Saeimas atlaišanas dēļ esot apstājies Labklājības ministrijā sāktais darbs jaunas pabalstu sistēmas veidošanā, lai cilvēkiem būtu izdevīgāk strādāt, nevis saņemt pabalstus. Jaunā labklājības ministre Ilze Viņķele (Vienotība) Dienai teica, ka viņas vadītā ministrija kopā ar Ekonomikas un Finanšu ministrijām arī ir ieinteresētas «atrast veidu, lai stimuli caur darbu kļūst personām interesantāki nekā pabalsti». Sadarbībā ar pašvaldībām ministrija arī turpināšot analizēt esošo pabalstu piešķiršanas sistēmu. Pašvaldību situāciju apgrūtinot arī tas, ka tām nav iespēju pārbaudīt pabalstu saņēmēju patieso mantisko stāvokli un to, vai pēc palīdzības nevēršas arī cilvēki, kuru kontos ir uzkrājumi no nelegāliem ienākumiem, sacīja A. Jaunsleinis. Pēc komisijas priekšsēdētāja Sergeja Dolgopolova (SC) iniciatīvas komisija ar LPS vadību vienojās, ka pašvaldības ar saviem ierosinājumiem nāks uz Saeimas komisiju, lai tādējādi īsākā laikā rastu risinājumu tām svarīgos jautājumos.