Kopējais ES reģistrēto migrantu skaits no janvāra līdz jūlijam šogad sasniedzis gandrīz 340 tūkstošu. Pērn šajā pašā laikaposmā tas bija 123 500 cilvēku.
Starptautiskā Migrācijas organizācija paziņojusi, ka vismaz 2300 cilvēku šogad gājuši bojā, mēģinot ceļā uz Eiropu šķērsot Vidusjūru.
Strauji augošā migrantu plūsma radījusi pamatīgas galvassāpes Eiropas valstu robežkontroles dienestiem, atzīmē Euobserver.com.
«Šī Eiropā ir ārkārtas situācija, kas liek visām Eiropas Savienības valstīm rīkoties, lai pastiprinātu to dienestu darbību, kuri nodarbojas ar migrantu kontroli uz robežām,» paziņojis Frontex vadītājs Fabriss Legžerī.
Jūlijā gandrīz puse no visiem migrantiem, kas ieradušies ES, to darīja pa Egejas jūru (gandrīz 500 tūkstošu), izsēžoties krastā galvenokārt Grieķijas salās.
Ungārijas varasiestādes paziņojušas, ka jūlijā konstatēta 34 800 migrantu ierašanās, savukārt Itālija šajā pašā mēnesī reģistrējusi 20 tūkstošu migrantu ierašanos uz tās robežas. Ungārijas valdība nolēmusi nosūtīt tūkstošiem policistu uz savu dienvidu robežu ar Serbiju, lai apturētu migrantu ieplūšanu.
Spānijas Iekšlietu ministrija vēsta, ka pieaug to cilvēku skaits, kuri mēģina iekļūt Spānijas teritorijā tās anklāvos Meliljā un Seutā, kas robežojas ar Maroku Ziemeļāfrikā. Pērn šādu cilvēku skaits sasniedza 12 549, kas bija liels pieaugums, salīdzinot ar 7472 migrantiem 2013. gadā.
Lielākā daļa ES ieceļojušo migrantu par galamērķi ir izvēlējušies Vāciju. Tās Iekšlietu ministrija bijusi spiesta paaugstināt šogad ieceļojošo imigrantu skaita prognozes no 450 tūkstošiem līdz 650 tūkstošiem vai pat 750 tūkstošiem. Tas ir vairāk nekā līdzšinējais rekordlielais skaits - 438 tūkstoši ieceļotāju, kuri lūdza patvērumu Vācijā 1992. gadā Bosnijas krīzes laikā. Pēdējās dienās Austrumvācijā notikuši protesti pret patvēruma meklētāju izvietošanu. Vācijas kanclere Angela Merkele intervijā televīzijai ZDF nedēļas nogalē pat bija spiesta atzīt, ka migrantu krīze nākotnē Eiropai būs nozīmīgāka problēma nekā Grieķija un eiro stabilitāte.
BBC ziņo, ka ceturtdien Francijas ostas pilsētā Kalē, kur izveidojušās to migrantu nometnes, kuri cenšas pāri Lamanšam nokļūt Apvienotajā Karalistē, notiks Francijas iekšlietu ministra Bernāra Kazenēva tikšanās ar britu kolēģi Terēzu Meju. Viņi plāno parakstīt līgumu, kas paredz pastiprināt abu valstu sadarbību drošības sfērā, lai kopīgi cīnītos pret kontrabandistiem, noziedzniekiem, kas nodarbojas ar cilvēktirdzniecību, un migrantu nelegālajiem pārvadātājiem.