Jaunajā komitejā darbosies deputāti Anita Adijāne (ZZS), Boriss Doņņikovs (SC), Irēna Kausiniece (ZZS), Dace Riņķe (ZZS) un Karina Siņkeviča (SC). Kurš no viņiem būs komitejas priekšsēdētājs, tiks lemts pašā komitejā, Dienai paskaidroja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Aile. Līdzīgi kā citiem komiteju priekšsēdētājiem Jūrmalas domē, arī šim garantēta 1720,25 eiro alga pirms nodokļu nomaksas. Diena jau rakstījusi, ka lielākā daļa Jūrmalas domes koalīcijas deputātu vada kādu no desmit (nu jau vienpadsmit) komitejām. Četras deputātes, kas ievēlētas jaunajā komitejā, jau vada kādu citu komiteju, tāpēc samērā reāli ir pieļaut, ka integrācijas jautājumus varētu koordinēt no Saskaņas centra ievēlētais 1955. gadā dzimušais Boriss Doņņikovs, kura vārds domes lēmuma projektā bija ierakstīts kā pirmais. Viņš nesen ieguva deputāta mandātu aizsaulē aizgājušā Alekseja Volkova vietā. Pērn B. Doņņikovs vērsās Centrālajā vēlēšanu komisijā, rosinot atcelt pašvaldību vēlēšanu rezultātus vairākos Jūrmalas iecirkņos, kur, viņaprāt, bija pieļauti pārkāpumi. Kandidējot vēlēšanās, viņš norādīja, ka ir Medochemie LTD pārstāvniecības vadītājs, bet senākos interneta materiālos sastopams arī raksts Dr. Boriss Doņņikovs - jūsu ceļvedis seksuālo problēmu labirintos, kurā viņš nosaukts par Latvijā pazīstamu psihoterapeitu un seksopatologu. Taču viņš profesijā ilgu laiku vairs nestrādājot.
B. Doņņikovs gan norādīja, ka vēl nezina, kā notiks komitejas priekšsēdētāja vēlēšanas, un ar viņu neesot ticis runāts par komitejas vadīšanu. Taču no viņa teiktā izriet, ka deputāts būtu gatavs šo vadību uzņemties. Piemēram, viņš vēlētos samierināt abās pusēs karojušos Otrā pasaules kara veterānus, iesaistot dialogā gan Nacionālās apvienības pārstāvjus, gan reliģisko konfesiju vadītājus. «Cilvēki ir sašķelti - ir tādi, kas tic tikai Krievijas televīzijai, viņiem publiski jāskaidro, kas ir kas,» uzskata B. Doņņikovs.
Labklājības pārvaldes Sabiedrības integrācijas nodaļai, kurā būs vadītājs un divi projektu koordinatori, nolikums vēl nav apstiprināts, bet I. Aile minēja stratēģisko plānošanu un pašvaldības normatīvo aktu projektu izstrādi sabiedrības integrācijas jomā, brīvprātīgo darba koordināciju, atbalstu nevalstiskajām organizācijām, valsts valodas apguves iespēju nodrošināšanu, atbalstu mazākumtautību iniciatīvām u.c.