ĶMI = ķermeņa masa (kg)/auguma garums (m)2.
Ķermeņa masas indeksa novērtēšanai izmanto Pasaules Veselības organizācijas 1995. gadā pieņemto klasifikāciju ar četrām pakāpēm:
ĶMI
Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums (veikts 2010. gadā) liecina, ka, aprēķinot vidējos ĶMI rādītājus dzimuma un vecuma grupās, normāla ķermeņa masa konstatēta tikai 51,2 procentiem respondentu (52,9% vīriešu un 49,6% sieviešu)> Starp citu, vislielākais īpatsvars ar normālu ķermeņa masu izrādījās respondentiem ar pamatizglītību (66,3%).
Aptaujāto viedoklis par savu svaru gan bija nedaudz atšķirīgs no aprēķinātā ĶMI. Piemēram, 61,6 procenti vīriešu domā, ka viņiem ir normāls svars, un tikai 23 procenti atzīst, ka ir liekais svars. Sievietēm izmērītā ĶMI un pašnovērtējuma par svaru sakritību ir lielāka, proti, savu svaru kā normālu vērtē 45,7 procenti dāmu, bet kā palielinātu - 49,2 procenti. Trīs reizes vairāk vīriešu nekā sieviešu domā, ka viņiem ir nepietiekams svars.
Liekā ķermeņa masa vīriešiem konstatēta biežāk nekā sievietēm. Savukārt ar aptaukošanos ir otrādi - sievietēm 17,9 procenti, vīriešiem 13 procenti. Palielinoties vecumam, liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatība pieaug.