Kā oficiālo atstādināšanas un līdz ar to arī vecās De facto komandas aiziešanas iemeslu toreiz minēja hronometrāžas pārkāpumus un necenzēta vārda izskanēšanu ēterā, ko gan neteica neviens no žurnālistiem, bet kāds intervējamais raidījuma sižetā. Toreiz izskanēja versijas par LTV vadības pakļaušanos politiskam spiedienam, lai atbrīvotos no daudziem politiķiem neērtā raidījuma, bet LTV vadība to noliedza. Vecā De facto komanda turpina strādāt komerctelevīzijā TV3 un veidot raidījumu Nekā personīga.
Vecās De facto komandas aiziešana
Atteikšanās no Neprāta cenas rada UgunsGrēku
LTV vadības stratēģisko domāšanu var apšaubīt arī kādreizējā LTV radītā seriāla Neprāta cena pazaudēšanas kontekstā. Budžetu cērpot, LTV no seriāla atteicās, un tagad komerctelevīzijā redzams tā neoficiālais turpinājums UgunsGrēks. Tomēr Neprāta cenas pazaudēšana nav jāuztver tikai kā viena izklaides produkta pazušana, jo reitingi rādīja, ka tas bija labs auditorijas magnēts tieši laikā pirms Panorāmas, kas tādējādi varēja piesaistīt vairāk skatītāju ziņām, turklāt Neprāta cenas vietā tika pārcelts un pagarināts raidījums 100. pants, kura reitingi sāka nīkuļot, un ar laiku LTV no šī raidījuma atteicās. Līdz šim intervijās Dienai E. Kots vienmēr noliedzis, ka atteikšanās no Neprāta cenas būtu kļūda, taču portālam TVnet viņš pagājušajā nedēļā to esot minējis kā vienu no savas darbības kļūdām. LTV šogad sāka veidot jaunu seriālu Būt mīlētai, bet tas ēterā bija redzams tikai dažus mēnešus, un nu jau LTV ir ķērusies pie jauna seriāla veidošanas.
Ātri parādījās un pakāpeniski pazūd
2009. gada rudenī LTV sevi pieteica ar informatīvi analītisko raidījumu sleju pēc Panorāmas, izveidojot uzreiz vairākus jaunus līdzīga žanra raidījumus Sarkanā līnija, Atklātā ceturtdiena un 100. panta preses klubs. Kā liecina žurnālista un Sarkanās līnijas vadītāja Kristapa Pētersona savulaik Dienai sniegtās atbildes, raidījumi no nulles tikuši izveidoti faktiski divu nedēļu laikā. Bet līdz ar žurnālista K. Pētersona aiziešanu no LTV pazuda arī raidījums Sarkanā līnija, šosezon ēterā vairs nav arī raidījuma Atklātā ceturtdiena, LTV nav informējusi, kas pēc Mareka Gailīša aiziešanas notiks ar viņa vadīto 100. panta preses klubu. Mediju eksperts Jānis Juzefovičs norāda, ka viņam īsti netapa skaidra LTV stratēģija: tika «saražoti» vairāki raidījumi ar līdzīgām žanriskajām robežām un reizēm arī ar tematiku, un tad tie pakāpeniski pazūd.
Pazūd uzreiz vairākas ētera sejas
2011. gada rudens sezonu LTV sākusi bez vairākām redzamām televīzijas sejām - LTV lauza līgumu ar žurnālistu Kārli Streipu, kurš Zaļo un Zemnieku savienību nosauca par «maukām», nav skaidrības par žurnālista Jāņa Dombura nākotni LTV, jo viņa līgums ir beidzies un ēterā vairs nav viņa raidījuma Kas notiek Latvijā?, no sabiedriskās televīzijas aizgājusi De facto veidotāja Ilze Nagla. Atlūgumu iesniedzis arī LTV Ziņu dienesta vadītājs Mareks Gailītis, kurš pāriešot strādāt «otrā frontē» - sabiedriskajās attiecībās. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēža vietniece Dace Buceniece Dienai norāda, ka NEPLP nesaskatot problēmas LTV vadības rīcībā, jo katrs aiziešanas gadījums ir individuāls.