Ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process ir tiesiska rakstura pasākumu kopums komercsabiedrības interešu aizsardzībai ierobežotas maksātspējas gadījumā, lai atjaunotu tās maksātspēju pilnā apjomā.
Minētais pieteikums nemainot uzņēmuma ikdienas darba ritmu. «Es dibināju Lido pirms 23 gadiem. Šajā laikā uzņēmums kļuvis par vienu no Latvijas simboliem, un, tāpat kā ikviens no mums, piedzīvojis gan priekpilnus brīžus, gan grūtības,» aģentūrai LETA norāda Lido īpašnieks Gunārs Ķirsons. Viņš ir pārliecināts, ka arī šīs problēmas tiks atrisinātas: «Lido būs, Lido strādās un Lido ēdinās ne vienu vien Latvijas paaudzi. Tas ir latvieša dabā un tas ir Ķirsona dabā.» Plašākus komentārus uzņēmums sniegs, tiklīdz tiesa būs pieņēmusi lēmumu.
Jau iepriekš ziņots, ka šovasar Lido vadība aktīvi strādāja ar DnB Nord bankas pārstāvjiem pie uzņēmuma un saistīto sabiedrību biznesa modeļa restrukturizācijas, lai nodrošinātu uzņēmuma maksātspēju un darbības turpināšanu. Kompānijas vadība uzsvēra, ka Lido spēja darboties nākotnē ir atkarīga no veiksmīgas sākto projektu īstenošanas un/vai no uzņēmuma dalībnieka turpmākā atbalsta.
Uzņēmumam Rīgā pieder astoņi restorāni, viens restorāns atrodas arī Rīgas rajonā - lidostā Rīga. Tāpat Lido pieder arī divas ražošanas bāzes un trīs kulinārijas veikali. Pērn oktobrī Lido Tallinā atvēra savu struktūrvienību, kas atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā, un tiek plānota arī citu projektu attīstīšana. Tiesa, pērn oktobrī tika slēgts Staburags Rīgā.
Lido ēdināšanas biznesa apgrozījums pērn saruka par 32%, bet pārtikas produktu ražošanas, vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības biznesa apgrozījums - par 16%. Lai arī uzņēmumam pērnais gads noslēgts ar 18,237 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 28% mazāk nekā gadu iepriekš, un zaudējumi bija 603,3 tūkstoši latu, kas gan ir par 65% mazāk nekā 2008. gadā, šogad situācija esot cerīgāka, iepriekš norādīja kompānijas pārstāve Ieva Veinberga.