«Tas saraksts ir gana raibs, interese par amatu liela,» pauda Providus pētniece Linda Austere, kura, caurskatot pretendentu sarakstu, norādīja, ka ir visai grūti spriest par šo kandidātu profesionālo kapacitāti. Pirmajā acu uzmetienā varot šķist, ka cilvēki, kas šajā institūcijā ir strādājuši, vislabāk pārzina korupcijas jautājumus un, ja komisija uzskatīs, ka pieredze korupcijas apkarošanā ir būtiskākais faktors, tad viņiem būšot starp ko izvēlēties.
Uz priekšnieka amatu pretendē KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja vietnieks Jaroslavs Streļčenoks, Valsts amatpersonu interešu konflikta novēršanas nodaļas vadītāja Ilze Jurča, kā arī Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore. Starp pretendentiem gan nav atrodams KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes vārds. Viņa aģentūrai BNS pauda, ka nolēmusi nekandidēt, jo viņas profesionālās īpašības un darba pieredze ir vairāk atbilstoša korupcijas apkarošanas sfērai, turpretim KNAB priekšniekam ir vairāk menedžmenta un lēmumu pieņemšanas funkcijas administratīvajos procesos.
«Tam cilvēkam ir jāspēj vadīt,» skaidrojot, kādam vajadzētu būt nākamajam priekšniekam, sacīja L. Austere. Viņasprāt, KNAB komanda ir gana raiba un ar raksturu, tādēļ šim cilvēkam jābūt diplomātam pret savu kolektīvu un tai pat laikā jāspēj aizstāvēt KNAB intereses. Providus pētniece izteica gandarījumu, ka amatam pieteikušies gana daudz pretendentu - starp zināmākajiem vārdiem esot Māris Gulbis, bijušais iekšlietu ministrs Einara Repšes (Jaunais laiks) vadītajā valdībā. Neilgi pēc tam, kad M. Gulbis 2004. gadā no JL izstājās, viņš izveidoja partiju Jaunie demokrāti, tomēr izstājās arī no šīs partijas un kopš tā laika politiskajās partijās nav iesaistījies. Uz KNAB priekšnieka amatu pretendē arī SIA Biznesa un juridiskā prakse īpašnieks Kalvis Vītoliņš, kurš savulaik bijis Valsts ieņēmumu dienesta Galvenās muitas pārvaldes direktors.
Iepriekšējais KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis no amata tika atbrīvots pēc valdības speciāli izveidotas komisijas atzinuma, proti, ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadītā komisija secināja, ka Vilnītis sistemātiski pieļāvis dažādus pārkāpumus un nav tos novērsis. Pats Kalnmeiers toreiz skaidroja, ka Vilnītim KNAB vadīšanā traucējusi viņa nepietiekamā pieredze operatīvajā darbā un nepietiekamā sadarbība ar komandu.
Jāatgādina, ka līdzās citiem kritērijiem konkursā būtisks vērtēšanas kritērijs ir arī kandidātu reputācija.