Tāpēc Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisija drīzumā vēlas uzklausīt KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, lai no viņa paša iegūtu informāciju par iecerēto reorganizāciju - arī par to, uz kurām personām tā attieksies, Dienai sacīja apakškomisijas sekretārs Kārlis Seržants (ZZS). Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība) vēl atceras, kā 2014. gadā reorganizācijas rezultātā KNAB priekšnieks atbrīvojies no Diānas Kurpnieces, kura birojā bija nostrādājusi vairāk nekā desmit gadu. Toreiz pārmaiņas skāra ap 30 cilvēku, kuri saņēma darba uzteikumu, bet viņiem nodrošināja līdzvērtīgu darbu citā struktūrā. Vienīgi D. Kurpniecei piedāvāja zemāku amatu ar mazāku algu, un viņa no KNAB aizgāja. «To, kā būs tagad, parādīs tikai laiks. Man ļoti gribētos cerēt, ka būšu kļūdījies,» teica A. Latkovskis. Viņš pieļauj, ka līdz pilnvaru termiņa beigām, kas būs novembra vidū, KNAB priekšnieks J. Streļčenoks varētu vēlēties nostrādāt mierīgā gaisotnē bez iekšējās opozīcijas. Pie tās kā pirmie ir minēti nodaļu vadītāji Juris Jurašs un Lienīte Šikore.
Arī KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrība uzskata, ka reformu mērķis ir atbrīvoties no netīkamiem darbiniekiem, ziņo aģentūra LETA. Arodbiedrības pārstāvji uzsver, ka reorganizācijas plāni tapuši slepenībā un nav notikusi to apspriešana. Arodbiedrībai nav zināms, uz kuriem darbiniekiem reorganizācija attieksies, taču «visiem saprotams, ka izmaiņas skars daudzus KNAB korupcijas apkarošanas bloka darbiniekus, tostarp Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāju Juri Jurašu», teikts aģentūras ziņā. KNAB informācija liecina, ka plānots likvidēt 22 amatus. Dienai ir zināms, ka KNAB reglaments nav saskaņots arī ar Valsts kanceleju, kā tas līdzīgos gadījumos tiek praktizēts. Kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš Dienai apstiprināja, ka nav šo dokumentu redzējis un Valsts kancelejai nav lūgta KNAB reglamenta juridiskā analīze. No tā var secināt, ka KNAB priekšnieks, apejot Valsts kanceleju, ir saņēmis premjera atbalstu. Uz lūgumu to komentēt, KNAB atbildēja, ka «saskaņošana notikusi normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā».
Strukturālās pārmaiņas ir īstenotas, lai esošā budžeta ietvaros nodrošinātu Organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānā noteikto uzdevumu stiprināt analītiskā darba kapacitāti. Likvidējot Darbības nodrošinājuma nodaļu un vairākas amata vietas, vietā tiks izveidota Informācijas analīzes nodaļa. Strukturālās izmaiņas plānots ieviest līdz augusta beigām.
KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte, atbildot uz Dienas jautājumiem, skaidroja, ka reorganizācijas mērķis ir KNAB struktūras optimizācija un funkciju efektivizācija. Ar KNAB priekšnieka rīkojumu izveidotā komisija vērtēs nodarbinātos, kuru amati tiks likvidēti. Vērtējumā tikšot ņemtas vērā iestādes intereses saglabāt amatā personas, kurām ir vislabākās zināšanas un spējas, un visiem tikšot piemēroti vienādi vērtēšanas kritēriji, teikts atbildē. Tajā apstiprināts, ka strukturālās reformas skars korupcijas apkarošanas bloku, kurā izveidos jaunu struktūrvienību un palielinās darbinieku skaitu. Taču rīkojumam par reglamenta ieviešanu ir ierobežotas pieejamības statuss, tāpēc konkrētāka informācija netiek sniegta.