Atbilstoši valdības rīkojumam nelegāli ievestās produkcijas iznīcināšanu veiks ne tikai muitas dienests un Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests (Rosseļhoznadzor) robežā, bet tas tiks darīts visā valsts teritorijā Federālā patērētāju tiesību aizsardzības dienesta uzraudzībā. Rīkojums pagaidām neattiecas uz Ukrainai atņemtās Krimas teritoriju.
Valdības rīkojums Krievijā izraisījis plašas sabiedriskās diskusijas. Vētrainu apspriešanu uzšķīlušas ziņas, ka Samaras apgabalā jau iznīcinātas 114 tonnu cūkgaļas. Izskan viedokļi, ka valsts ar tādu dzīves līmenī kā Krievijā nedrīkst tik izšķērdīgi izturēties pret pārtiku. To labāk esot atdot trūcīgajiem iedzīvotājiem.
MK.ru raksta, ka vairāk nekā 250 tūkstošu cilvēku parakstījuši petīciju internetā, kurā pieprasīts atcelt lēmumu par pārtikas iznīcināšanu. Paša laikraksta veiktajā aptaujā noskaidrots, ka embargo pārtikas iznīcināšanu atbalsta tikai 8,88% aptaujāto. 51,94% aicina to izdalīt trūcīgākajiem, savukārt 34,32% aicina atcelt embargo un ievešanai aizliegto produkciju apēst un izdzert.
TASS citē preses sekretāri Jūliju Melano, kura sola, ka, piemēram, Orenburgā pirmām kārtām tikšot iznīcinātas 20 tonnu siera, kas ražots Latvijā: «Sieru iznīcināsim mehāniskā ceļā īpašā poligonā, kuram šai darbībai ir visas atļaujas un specializēta tehnika.»
Rosseļhoznadzor vadītājs Sergejs Dankverts paziņojis, ka pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins 28. jūlijā parakstīja rīkojumu par aizliegtās produkcijas iznīcināšanu, tās ievešanas apjomi Krievijā samazinājušies 10 reižu.
Jauni ierobežojumi un pastiprinātas pārbaudes no 10. augusta paredzētas ziedu ievešanai Krievijā no Nīderlandes, jo tajos Krievijas dienesti atraduši kukaiņus un parazītus.