Rodas vēlme paberzēt acis, taču tas vēl vairāk aktivizē ķīmisko vielu izdalīšanos, un iekaisums progresē. Tā vietā ir jāizņem lēcas (ja tādas tiek lietotas), jāizvairās no jebkādu kosmētikas līdzekļu uzklāšanas ap acīm, jāuzliek auksta komprese, regulāri jāmazgā rokas.
Kompreses dod tūlītēju efektu, taču, lai no alerģijas atbrīvotos, jāidentificē alerģijas iemesli. Tāpēc laikus jāvēršas pie acu ārsta. Ja simptomi nav izteikti, alerģijas izraisītājs atrasts un kontakts ar kairinātāju pārtraukts, mediķis piedāvā novērošanu un simptomātisku ārstēšanu, piemēram, mākslīgās asaras un antihistamīna līdzekļus. Ja pacientam paredzams kontakts ar alergēnu, ārsts jau iepriekš var nozīmēt profilaktisku ārstēšanu - acu pilienus un tabletes, kas palīdz izvairīties no nopietnām alerģiskām reakcijām. Bet, ja veidojas apsārtums vai izteikts gļotādas pietūkums, ārsts var nozīmēt spēcīgākas iedarbības pretalerģiskus acu pilienus vai ziedi, arī tabletes un injekcijas.
Ja ar alerģisku acu iekaisumu necīnās, parasti tas pāriet hroniskā fāzē un atkārtojas arvien biežāk. Alerģiskie procesi kairina imunitāti un spēj veicināt dziļāku acs ābola audu kairinājumu, kas pēc tam var izvērsties tādās slimībās kā uveīts, keratīts, katarakta, retinīts citi redzes traucējumi.