Labā ziņa - nav piepildījušās bažas par psiholoģiski nozīmīgās mīnus 20% robežas šķērsošanu. Turklāt, kā uzsver _DnB_ _Nord bankas_ vecākais ekonomists Pēteris Strautiņš, labvēlīgas ir ekonomikas strukturālās pārmaiņas, proti, pieaug eksportspējīgo nozaru īpatsvars.
Kas būs tālāk? Eksperti 4.ceturksnī prognozē mazāku kritumu, jo, kā skaidro P.Strautiņš, «pērn šajā laikā iegājām krīzes smagākajā fāzē, bet šobrīd, kaut arī klupdami krizdami, pakāpeniski ejam no tās ārā». Kopumā gadā mīnuss varētu būt 17,5-19%, vērtē analītiķi.
Par izslavēto zemāko punktu (pēc kura saskaņā ar sezonāli izlīdzinātiem datiem ceturksnī pret iepriekšējo periodu novērojams kāpums) ekspertu domas dalās. Vieni saka, ka tas gaidāms jau šā gada beigās vai vismaz nākamā gada sākumā, citi to atbīda līdz pavasarim. «Turpinoties izaugsmei eksporta tirgos, pakāpeniski atjaunosies arī izaugsme ekonomikā kopumā. Tā nākotnē noteikti būs daudz lēnāka nekā laikā no 2005.-2007.gadam piedzīvotā, taču tās rezultātā veidosies veselīgāka un stabilāka ekonomikas struktūra,» saka A.Strazds. Swedbank vecākais ekonomists Dainis Stikuts gan piebilst: «Tomēr tāls ceļš vēl ejams, kamēr ekonomika nostāsies uz ilgtspējīgas attīstības ceļa.»