Šķiet, vēl pavisam nesen atkarībā no dalībnieku vecuma un tā brīža kompānijas tika izvēlēta spēle un reizēm sacensības gars tā aizrāva, ka ārā bērni rotaļājās līdz pat tumsai, aizmirstot par vakariņām un nosalušiem deguniem. Kamēr zēni spēlēja mīnusos: noteiktās kombinācijās bija jāmet bumba pret sienu, ar katru nākamo metienu palielinot attālumu un kāpinot sarežģītību, meitenes «lēkāja gumijas». Nav zināms, kāds ir šīs rotaļas oficiālais nosaukums, taču pirms gadiem divdesmit tā bija ārkārtīgi populāra un nezin kāpēc tieši meiteņu sabiedrībā. Jebkuras rotaļāšanās priekšnoteikums ir labi pavadīts laiks, tomēr spēlēm ir arī papildu pievienotā vērtība - bērni mācās ievērot noteikumus, sasniegt mērķi, izjust zaudējumu un priecāties par uzvaru, kā arī socializēties. Pavērojot rotaļu no malas, var daudz ko secināt par tās dalībieku attiecībām un raksturiem.
Noteikti ir vērts bērnības spēles kopā ar savām atvasēm izmēģināt arī pieaugušo vecumā!
MiniDiena viesojās Rīgas Valdorfa skolā un kopā ar 2.a klases skolēniem izspēlēja vairākas rotaļas, lūdzot bērniem tās arī novērtēt ar atzīmēm no 1 (zemākais vērtējums) līdz 5 (patīk vislabāk), kā kritērijus izvēloties jautrības pakāpi un sarežģītību. Izrādās, bērni mūsdienās zina daudzas no vecāku bērnības iecienītākajām spēlēm un dusmīgie putni viedtālruņa ekrānā nespēj izkonkurēt ne Augstāk par zemi, ne ķerenes!
Skolēnu iecienītākā spēle - «Sasaldētie»
Daļai bērnu iepriekš aprakstītās spēles bija jau zināmas, bet citi tās apguva pirmo reizi. Tomēr rotaļas skolas starpbrīžos esot ļoti aktuālas. Patlaban visiemīļotākā spēle ir Sasaldētie. Vai piedalās pāra vai nepāra skaits, nav nozīmes. Spēle ir līdzīga visiem pazīstamajām ķerenēm, bet ar dažiem uzlabojumiem. Viens ir ķērājs, un, kam viņš pieskaras, tas tiek «sasaldēts» - sastingst uz vietas. Pārējie dalībnieki var sasaldētos atbrīvot, pieskaroties viņiem. Ķērājam jācenšas gan noķert pēc iespējas vairāk spēlētāju, gan jāuzmana, lai netiktu atbrīvoti jau sasaldētie. Spēle beidzas, kad visi noķerti. Bērni atzīst, ka tā gan vēl nekad neesot bijis, jo kāds pamanās sasaldētos atkal «atkausēt».