Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Līderu cīņā vadības maiņa

Sezonas sākuma līderu divcīņā Ventspils basketbolisti savā laukumā sagādāja pirmo zaudējumu Valmiera/Ordo komandai (82:74), vienlaikus pārņemot pirmo vietu Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) kopvērtējumā. Pēc nepilnām desmit spēļu kārtām izkristalizējies vadošais kvartets, aiz kura sākusies pamatīga drūzmēšanās, kas sola pamatīgu intrigu sezonas turpinājumā cīņā par dalību izslēgšanas turnīrā.

Valmieras basketbolisti līdzšinējā sezonā cīnījās bez zaudējumiem LBL čempionātā un Baltijas līgā, taču abas līdervienības vēl meklēja pirmajos mēnešos ierasti trūkstošo spēles stabilitāti. Līdzīgi bija arī sestdienas vakarā Ventspilī, kur valmierieši spēles sākumā ar augstu precizitāti metienos ieguva nelielu pārsvaru, taču pēc pārtraukuma dārgi samaksāja par desmit pieļautajām kļūdām, par kurām pieredzējušie laukuma saimnieki viesus nekavējoties sodīja, laužot cīņas gaitu. «Iesākām vāji. Man un latviešu spēlētājiem nebija šaubu par to, ka šī būs nopietna spēle, bet leģionāri līdz galam nebija novērtējuši valmieriešus, un te arī meklējami iemesli, kāpēc pirmajā ceturtdaļā spēlējām tik neizteiksmīgi. Kad ārzemnieki saprata, ka nebūs nekādu joku, tad arī spēle aizgāja,» citēts Ventspils kluba mājaslapā, kurzemnieku galvenais treneris Kārlis Muižnieks spēles atslēgu atrada ārzemnieku spēlē. Tieši amerikāņa Kvemeina Mičela septiņu punktu sērija ļāva ventspilniekiem pilnībā pārņemt iniciatīvu, un galotnē mājinieki neļāva Valmieras basketbolistiem atgriezties cīņā par uzvaru.

Citās spēlēs debitanti Ogre/Kumho Tyre savā laukumā otrajā puslaikā sakāva pēdējo divu sezonu bronzas godalgu ieguvēju BK Jēkabpils, bet divu ne visai veiksmīgi sezonu sākušu komandu duelī Barons/LDz izbraukumā pagarinājumā pieveica Jūrmala/Fēnikss, gūstot otro panākumu šosezon.

Nedēļas vidū gaidāmas divas nozīmīgas cīņas, katra savā turnīra tabulas pusē. Čempionvienība VEF Rīga, kam paredzēts divreiz mazāk spēļu par pārējiem, tātad arī katras cīņas cena ir dubultā vērtē, uzņems sīksto Liepāja/Triobet, bet Ogre/Kumho Tyre izslēgšanas turnīra ambīcijas pārbaudīs neprognozējamais Barons/LDz.

Aldaris LBL čempionāts
Ventspils - Valmiera/Ordo 82:74 (19:25, 36:39, 67:54; Janičenoks 17, Mičels 17 - Bērziņš 14, Kārlis 12), Jūrmala/Fēnikss - Barons/LDz 76:79 (14:20, 34:34, 52:44, 64:64; Šmits 22, Ziediņš 13 - Dārgais 25, Kolimons 17), Ogre/Kumho Tyre - Jēkabpils 81:69 (18:18, 38:38, 59:51; Apsītis 20, Sīpoliņš 14 - Dušelis 13, Pozņaks 12), Latvijas Universitāte - Jelgava 67:73 (8:23, 26:39, 46:56; Krūmiņš 12, Magone 11 - Čavars 14, Pļavnieks 12)