Prokuratūra apsūdzēto vārdus neatklāj, bet advokāts Egons Rusanovs apstiprināja, ka apsūdzība celta viņa klientam - bijušajam Latvenergo prezidentam Kārlim Miķelsonam. Par ko tieši Miķelsons apsūdzēts, advokāts nevarot atklāt, jo parakstījies par ziņu neizpaušanu.
Apsūdzēto vidū gan nav Miķelsona toreizējā vietnieka Aigara Meļko, apgalvoja Meļko advokāts Agris Bitāns. «Es neesmu informēts, ka viņam būtu uzrādīta apsūdzība,» norādīja advokāts.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēsturē apjomīgāko krimināllietu prokuratūra saņēma pērn septembrī, un šajā pašā mēnesī apsūdzības uzrādīja divām no 17 lietā iesaistītajām personām.
Prokuratūra tuvākajā laikā izlems, vai apsūdzības uzrādīt pārējām lietā iesaistītajām personām. KNAB pērn rudenī lūdza saukt pie kriminālatbildības kopumā 17 personas saistībā ar amatpersonu kukuļošanu Latvenergo realizētajos Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) un Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC-2) rekonstrukcijas projektos.
Par kukuļņemšanu KNAB izmeklētājs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām bijušajām Latvenergo amatpersonām, pret divām no tām - arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Par kukuļdošanu ierosināts saukt pie atbildības četrus ārvalstu komercuzņēmumu pilnvarotos pārstāvjus, savukārt par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu - astoņas personas, vienu arī par starpniecību kukuļošanā, kas izdarīta atkārtoti. Savukārt par starpniecības kukuļošanā atbalstīšanu KNAB rosina saukt pie atbildības vienu personu. Personu vārdi netiek atklāti.
Pēc KNAB domām, nu jau bijušās Latvenergo amatpersonas par vairāku projektu īstenošanu kukuļos ir saņēmušas ap astoņiem miljoniem eiro (5,6 miljoni latu), taču vēl 11 miljonu eiro (7,7 miljoni latu) liels kukulis netika nodots, jo KNAB izmeklētāji uzņēmumu amatpersonas aizturēja.
Šīs lietas izmeklēšanas gaitā dažādās valūtās ir arestēti ap 400 000 latu, kas ar tiesas lēmumiem atzīti par noziedzīgi iegūtu mantu.
LETA