Rīgas domes (RD) Finanšu departamenta Resursu pārvaldes direktors Roberts Remess budžeta problēmās vaino valdību: «Līdz 2012. gadam Rīgas pašvaldības ieņēmumus ietekmēja tieši iedzīvotāju algu un nodarbinātības dinamika, bet, sākot ar šo gadu, diemžēl mūs visvairāk ietekmē valdības politika nodokļu jomā, kas saistīta ar nodokļu likmes samazināšanu. Šogad iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) no 25% samazināts līdz 24%. Nākamgad valdība IIN plānojusi samazināt no 24% līdz 22%, vēl pēc gada - no 22% līdz 20%. Šī IIN likmes samazināšana netika kompensēta. Arī par nākamajiem gadiem nav skaidrības. Līdzekļu trūkuma problēma ir visās pašvaldībās.»
R. Remess uzsver, ka ienākumi no īpašumu privatizācijas netiek uzskatīti par stabiliem un ilglaicīgiem, jo «tie saistīti ar konkrētu objektu pārdošanu, nevis ilgtermiņa ienākumiem».
Patlaban RD Finanšu departamentā domā arī par citām alternatīvām, tomēr detalizētāk R. Remess ar tām nerunā, tikai norāda: «Pēckrīzes laikā mūsu iespējas ir ļoti limitētas, nebūtu vēlams piemērot tūristu nodokli vai ko līdzīgu, jo tas būtu slogs iedzīvotājiem un arī kavētu ekonomisko izaugsmi.»
Kaut gan dome iepriekš piepildījusi ieņēmumu prognozes, paļauties, ka tā būs arī turpmāk, nebūtu pareizi, uzskata opozīcijas deputāti.
RD opozīcijas deputāts Olafs Pulks oponē, ka saistīt budžeta problēmas ar IIN nav korekti: «Šogad plānots iekasēt vairāk IIN nekā pērn, līdz ar to apgalvojums, ka tāpēc jāpārdod pilsētas īpašumi, ir nepatiess. Par spīti tam, ka IIN samazināts par vienu procentu, iedzīvotāji atkopjas no ekonomiskās krīzes, darbvietu skaits palielinās, uzņēmumi iziet no pelēkās zonas un sāk maksāt nodokļus.»
Tomēr R. Remess kategoriski apgalvo: «Ja valdība nekompensēs budžeta zaudējumus, kas radušies no IIN likmes samazināšanas, būs ļoti nopietnas sekas.»