Jau ziņots, ka, treknajos gados sācis vairākus projektus, piemēram, elitāru koka tipveida māju celtniecību un Lido kalna attīstību netālu no Gaiziņa, krīzes laikā uzņēmējs nonāca nopietnās finanšu grūtībās. Lai arī savulaik G. Ķirsonam palīdzību piedāvāja arī Ekonomikas ministrija, viņš savā lepnībā no tās atteicās. Ceturtdien no viņa bravūras vairs nebija ne vēsts.
«Tagad man jāvēršas pie bankas, lai saskaņotu katru lēmumu. Nevaru vairs darīt tā, kā biju pieradis,» atzina arī pats G. Ķirsons, vienlaikus akcentējot, ka pats to vērtē pozitīvi, jo tas liekot rūpīgi izvērtēt savas investīcijas. Lido kalnu uzņēmējs pārdevis draugam, un turpmāk nekādas G. Ķirsonam piederošo īpašumu izsoles nav plānotas. Darbs Lido māju ražotnē tikšot turpināts, taču patlaban Latvijas tirgus situācija neesot piemērota ekoloģiskajām mājām un arī sākt biznesu Eiropas tirgū esot sarežģīti, tāpēc nākotnes plānus uzņēmējs nevēlējās komentēt.
«Tagad likt plānus ir bīstami - to jau vienreiz darīju,» G. Ķirsons norādīja uz nestabilitāti Eiropas Savienībā un eirozonas finansiālajām problēmām.
Kā savu otru lielāko kļūdu vēl bez neveiksmīgajiem blakus biznesiem uzņēmējs minēja ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa sākšanu. «Tur pelna tikai juristi, un nekādu rezultātu neredzēju,» kritisks bija G. Ķirsons. Pēc viņa teiktā, uzņēmumu palīdzēja saglābt sarunu sākšana ar banku, lai rastu kopēju risinājumu. Patlaban vienpersonisku vadību esot nomainījusi profesionāla komanda. Kā satraucošu uzņēmējs vērtē ātrās ēdināšanas tīklu McDonald's un Hesburger ekspansiju Latvijā. Arī viņa mazdēls izvēloties šīs vietas, un G. Ķirsonam nākoties viņu pārliecināt par labu Lido.
Uzņēmums šogad cer kāpināt apgrozījumu par 25% un savas parādsaistības, kuras sasniedzot aptuveni 18 miljonus latu, plāno nokārtot astoņu gadu laikā.