Šādu soli VK spers, jo pēc ikgadējām finanšu revīzijām, kurās konstatēja nelikumīgās prēmijas, ne visos gadījumos sekojis sods. «Pie vieniem nosacījumiem ir dažādas rīcības no ministru puses,» saka I.Sudraba, kura paskaidro, ka daži ministri atbildīgos darbiniekus sodījuši, taču citos gadījumos «meklēti attaisnojumi tur, kur to nav». Iepriekš I.Sudraba izteikusies, ka nepieciešama paraugprāva, jo valsts iestādes nelabojas, gluži otrādi - tērēšana kļūst aizvien ciniskāka.
Tagadējās veselības ministres Baibas Rozentāles (TP) savulaik vadītais Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) ir viena no tām institūcijām, kur atbildīgie darbinieki nav sodīti un dienesta izmeklēšana beigusies bez disciplinārlietas ierosināšanas. LIC darbinieki pērnā gada nogalē saņēma papildu atlīdzību kopumā 153 tūkstošu latu apmērā. Veselības ministrijas ziņojums par dienesta pārbaudi LIC, ar ko iepazinās Diena, liecina, ka konstatēts vien pārkāpums, nepareizi lietojot budžeta izdevumu klasifikācijas kodus, taču tas neesot saistāms ar aizliegumu izmaksāt darbiniekiem prēmijas, jo valdības lēmumā noteiktie ierobežojumi neattiecoties uz darbinieku materiālo stimulēšanu, ja tā veikta no LIC pašu ieņēmumiem.
I.Sudraba, vaicāta, vai LIC ir tas gadījums, kad tikai meklēti attaisnojumi, nevis izvērtēts pārkāpums, vien norāda, ka VK no saviem secinājumiem neatkāpjas: «Ja mēs teicām, ka tas ir pārkāpums, tad mēs tā domājam arī šobrīd.»