Nesen laikrakstā vērsās pensionārs Bruno Bārs, kurš 90. gadu vidū ir strādājis Valsts kontrolē. Arī viņš ir piedalījies I. Sudrabas vadītās partijas sanāksmēs, kur Valērijs Štamers piedāvājis kandidēt vēlēšanās un solījis arī partijas uzņēmēju atbalstu grāmatas izdošanā. B. Bāram radies iespaids, ka V. Štamers ir viens no vēlēšanu kampaņas organizatoriem. Kad kandidātu saraksti jau bija sagatavoti un tajos B. Bārs nebija iekļauts, V. Štamers paskaidrojis, ka tas vēl būšot iespējams, ja Centrālā vēlēšanu komisija svītros kādu kandidātu, kuram būs ierobežojumi startēt vēlēšanās. Te jāpaskaidro, ka partijas atbalstītājs ir maldināts, jo No sirds Latvijai iesniedza nepilnu kandidātu sarakstu un tajā vēl bija desmit brīvas vietas, bet pēc tā reģistrācijas jaunus kandidātus pieteikt vairs nav iespējams.
Pirms trim gadiem V. Štamers, kurš sabiedrībā varētu būt pazīstams kā viens no Daugavas racēju grupas, iesaistījās arī Zatlera Reformu partijas veidošanā un kandidēja uz valdi, bet drīz pēc politiskā spēka dibināšanas no tā izstājās. No sirds Latvijai vadītājai I. Sudrabai nekas par šo gadījumu nebija zināms. Viņa uzsvēra, ka V. Štameram partijā nav nekādas lomas un viņa nevarot komentēt divu cilvēku sarunu. Kustībā esot iesaistījušies daudzi cilvēki, kas nākuši uz darba grupu sanāksmēm, bet neko vairāk par šī cilvēka darbību priekšsēdētāja nevarēja pateikt.
Savukārt L. Cipules un skolotājas Margaritas Laicānes, kura arī kandidē vēlēšanās, izstāšanos no partijas I. Sudraba uztvērusi kā mērķtiecīgu šķeltniecību, lai diskreditētu viņas vadīto politisko spēku. L. Cipule ar domubiedriem bija vērsusies pie partijas valdes ar sešu cilvēku parakstītu atklāto vēstuli, kurā lūdza atbildes uz vairākiem jautājumiem. Viņa Dienai uzsvēra, ka kandidātiem nav bijis arī skaidrs, kā tiek veidoti saraksti, jo nav apspriesti reģionu nodaļu izvirzītie cilvēki, bet sarakstā negaidīti parādījušies kandidāti, kuri nav partijas biedri. Runa ir par Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieku Romānu Mežecki, kurš ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības, kā arī bijušo Uzņēmumu reģistra vadītāju Ringoldu Balodi. Arī partijas 4000 zīmju programmas veidošanā vairāki darba grupu vadītāji nav piedalījušies. «4000 zīmju programma ir mīkla, jo nav skaidrs, kas to vispār rakstījis,» sacīja L. Cipule.
Uz vaicāto par R. Mežecka lomu partijā I. Sudraba atbildēja, norādot, ka cilvēku ir daudz un ne visiem ir bijusi iespēja savstarpēji iepazīties. «Katram ir sava loma partijā, katrs pats atbild par savu rīcību,» sacīja priekšsēdētāja. Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece L. Cipule, kura bijusi arī Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre, iepriekš darbojās biedrībā Demokrātiskie patrioti un kādu laiku bija pat tās valdes priekšsēdētāja, bet atšķirībā no daļas savu domubiedru viņa pieslējās nevis bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna dibinātajai Jaunajai konservatīvajai partijai, bet gan izrādīja interesi darboties kopā ar I. Sudrabu. Viens no viņas domubiedriem bija uzņēmējs Viesturs Tamužs, kurš viņu pārliecinājis izdarīt šādu politisko izvēli. Jau ziņots, ka V. Tamužu, kuram bija ambīcijas startēt vēlēšanās kā Vidzemes saraksta līderim, no partijas izslēdza pirms laika. Viņš toreiz bija izvaicājis partijas vadību par neskaidro partijas finansējumu. Neoficiāli avoti pieļāva, ka V. Tamuža un I. Sudrabas ceļi šķīrušies, jo neesot saskanējušas uzņēmēja un partijas ziedotāju intereses.