«Viņi visu nedēļu nav riepas vilkuši, ka tik smagnēji izskatās?» otrajā pārtraukumā neizpratnē vaicāja kāds pazīstams Latvijas hokeja treneris. Šādam atzinumam īsti negribas piekrist, jo, piemēram, atšķirībā no pirmās spēles ar Popradas Lev, kurā patiešām kājas izskatījās smagnējas, šoreiz pēc kustības rīdzinieki no pretiniekiem neatpalika. Sākums pat bija gandrīz vai uz vieniem vārtiem. Pirmajā periodā pēc metieniem Dinamo bija pārāks ar 18 pret 6. Tomēr tablo vēstīja 0:1.
Rīgas Dinamo galvenais treneris Peka Rautakallio pēc piektdienas uzvaras pār Avtomobilist (2:0) sastāvu bija atstājis nemainīgu, tā teikt, lai sadarbība tikai uzlabotos. Ja nebūtu vārtu gūšanas momentu, tad prasītos pēc pārmaiņām - skaidroja treneris. Tomēr trešajā periodā, sākot spēlēt ar trim uzbrucēju trijniekiem, malā palika Bjērns Melīns, Juris Štāls un komandas pēdējais jaunpienācējs Jakubs Šindels. Laikam jau izvēlētajā trijniekā treneru kolektīvs nekļūdījās. Štāls savus trumpjus pagaidām neprot izspēlēt, savukārt abi leģionāri fiziski izskatās pazaļi.
Jāpiekrīt, Baris galvenajam trenerim Andrejam Homutovam, kurš pēc spēles atzina, ka mača gaita varēja būt pavisam citāda, ja rīdzinieki sākumā būtu pratuši realizēt pāris no savām izdevībām. Lielā mērā par lūzuma punktu kļuva epizode, kad Jānis Sprukts, izslidojis vienatnē pret Jeremejevu, izmēģināja savu ierasto gājienu - centās ar māņu kustību ripu ieraidīt starp kājsargiem, bet vārtsargs šo manevru atšifrēja. Viesiem šī epizode deva pārliecību, ka ir uz ko paļauties (Jeremejevu) un var spēlēt brīvāk. Otros un trešos vārtus Baris guva, kad Dinamo laukumā bija pirmais uzbrucēju trijnieks. Pēc 0:3 spēles liktenis būtībā bija izšķirts.
Pēc spēles no Zviedrijas atbraukušais žurnālists, kura uzdevums ir gatavot materiālus par saviem tautiešiem, no Rautakallio centās izdibināt, kā tad zviedri īsti ir spēlējuši. Peka ievēroja diplomātijas standartus un atklāti Frēdrika Varja un Bjērna Melīna dārziņā akmeņus nemeta, lai gan varēja to darīt. Statistika abiem ir gaužām bēdīga. Varjam ir sliktākais plus/mīnus koeficients (-9), pēc tam seko Melīns ar mīnus astoņi. Arī nākamais negatīvās bilances sarakstā ir leģionārs Džeimijs Landmarks ar -5. Pēc tam seko Mārtiņš Cipulis (-4), Aleksandrs Ņiživijs (-3) un Jakubs Šindels (-3). Visi iepriekš minētie būtībā ir spēlētāji, no kuriem tiek gaidīts, ka viņi būs komandas vilcēji. Patlaban Rīgas Dinamo nav pirmās maiņas. Ir spēlētāji, kuri pirmie dodas laukumā, taču viņi neattaisno līderu lomu komandā. Rautakallio jau atzinis, ka Varjs ir labs cīnītājs, darbarūķis, tomēr viņa vieta ir otrajā vai trešajā maiņā. Jā, Ņiživijs pēdējos gadus ir bijis pirmās maiņas cienīgs, taču vasarā pārdzīvotās veselības liktas un personīgās traģēdijas iecirtušas robu viņa sagatavotībā. Arī sezonas gaitā gūti savainojumi - mugura un ribas. Peka saka: day to day. Tas nozīmē, ka jebkurā brīdī Saša varētu atgriezties. Jautājums tikai, vai būs gatavs attaisnot vietu pirmajā maiņā.
Trešajā periodā Krisu Holtu nomainīja Māris Jučers. Pret Holtu īpašām pretenzijām nevajadzētu būt. Viņš tomēr atvairīja «bullīti», varbūt arī kādu no ielaistajām ripām varēja atsist, taču kopumā viņš ar pirmā vārtsarga nastu pagaidām veiksmīgi tiek galā. Būs interesanti pavērot, kādu lēmumu līdz otrdienas spēlei pieņems Rautakallio ar palīgiem. Skaidrs, ka Sprukta virknējums netiks izmainīts. Jautājums ir, kā lai no otrās un trešās maiņas uzbrucējiem izloba tos, kuri konkrētajā dienā varētu būt pirmās maiņas cienīgi.