Pēc komisijas locekļa A. Judina teiktā, trešdien aizklātajā balsojumā daži deputāti balsojuši pret, daži atturējušies, tāpēc komisijas lēmums bijis negatīvs. Tiesa gan, galīgais lēmums būs jāpieņem Saeimas sēdē. Jāatgādina, ka pašu A. Judinu pirms kāda laika piemeklēja līdzīgs liktenis - 10. Saeima, aizklāti balsojot, viņam liedza ieņemt Augstākās tiesas (AT) tiesneša amatu. Pēc tam tika diskutēts par tiesnešu izraudzīšanos atklātā balsojumā vai viņu izvēles uzticēšanu Valsts prezidentam.
Politiķis norādīja, ka slikti esot tas, ka sēdes laikā nav izskanējuši argumenti pret šī tiesneša apstiprināšanu, bet nobalsots pret. Pēc viņa domām, esot svarīgi, lai deputāti skaidrotu sabiedrībai savu viedokli. Ne komisijas priekšsēdētāja vietniece Inese Lībiņa-Egnere (ZRP), ne komisijas sekretārs Valērijs Agešins (SC) šo balsojumu īpaši komentēt nevēlējās, jo tas bijis aizklāts. V. Agešins norādīja, ka viņš kā sekretārs piedalījies balsu skaitīšanā, tāpēc vairāk izteikties nebūtu ētiski, un ieteica iepazīties ar atzinumiem par šo tiesnesi.
A. Vīksne patlaban ir Administratīvās rajona tiesas tiesnesis Jelgavā. Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija 23. septembrī devusi pozitīvu atzinumu viņa apstiprināšanai rajona tiesas tiesneša amatā bez amata pilnvaru termiņa ierobežojuma, informēja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece. Uz šī atzinuma pamata tieslietu ministrs virzījis jautājumu izskatīšanai Saeimā.
Pārsteigts par deputātu lēmumu ir Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības vadītājs Augstākās tiesas senators Jānis Neimanis. «Man nav informācijas, ka Vīksna savā praksē būtu skatījis lietas, kuru dēļ varētu teikt, ka kādam ietekmīgam cilvēkam būtu iemesls viņam atriebties. Normāls tiesnesis Jelgavas tiesu namā,» viņš saka.
Jāatgādina, ka 9. Saeimas «kontā» bija tiesneša Māra Vīganta neapstiprināšana AT tiesneša amatā.
LETA, BNS