«Tiks ieviesta diferencēta maksa,» norādīja O. Proskurova, atzīstot, ka sabiedriskā transporta biļetes cena «nerīdziniekiem būs dārgāka».
Pagaidām sīkākus komentārus Rīgas dome nesniedz, solot par to informēt īpaši par šo jautājumu sasauktā preses konferencē trešdien, 25. septembrī. Brīfingā tiks sniegta informācija par 2014. gadā gaidāmo Rīgas sabiedriskā transporta cenu politikas reformu, kas skars gan galvaspilsētā deklarētos iedzīvotājus, gan arī nedeklarētos.
RD priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai) jau šā gada vasarā, aizstāvot pašvaldības 2013. gada budžeta grozījumus un skaidrojot, kāpēc pašvaldības SIA Rīgas satiksme budžeta gada vidū nepieciešams piešķirt papildus 4,8 miljonus latu, norādīja, ka Rīgā ir aptuveni 200 000 iedzīvotāju, kas nav deklarēti galvaspilsētā, bet izmanto Rīgas sabiedrisko transportu un maksā par to 50 santīmus, kamēr pašizmaksa vienam braucienam ir 70 santīmu, atgādina aģentūra LETA. «20 santīmu starpība ir zaudējumi, kas tiek segti no Rīgas budžeta,» skaidroja Ameriks.
2013. gada budžetā, neieskaitot vēlākos papildu piešķīrumus budžeta grozījumos, Rīgas satiksmei sākotnēji tika piešķirta pašvaldības dotācija 51,5 miljonu latu apmērā, kas ir par 12 miljoniem vairāk, nekā uzņēmums pieprasījis. Kā liecina LETA arhīvs, ideja, ka nerīdziniekiem vajadzētu maksāt vairāk, izskanējusi arī iepriekš - 2009. gadā šādu ideju pauda toreizējais apvienības Saskaņas centrs pārstāvis Mihails Kameņeckis.