Pārējiem bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta Dagdas vai Aglonas novadā vietējo pašvaldību sociālie dienesti meklē audžuģimenes, vai arī viņus vedīs uz šo pašvaldību teritorijā esošajām iestādēm - Aglonas internātvidusskolu vai Aleksandrovas internātpamatskolu. Pēc Dagdas novada domes priekšsēdētāja Viktora Stikuta (TP) teiktā, audžuģimenes jau esot atrastas gandrīz visiem 18 Dagdas novada bērniem.
Kā paskaidroja G.Upenieks, likvidējoties Krāslavas rajona padomei, tās pārziņā bijušās Mūsmājas nācās pārņemt Krāslavas novada domei bez jebkāda finansējuma to uzturēšanai. Viena bērna uzturēšanās centrā maksā ap 350 latu, taču tas ir viens no lētākajiem internātiem valstī, jo centra vadība ir pratusi atrast sadarbību ar sabiedriskajām organizācijām un ziedotājiem.
Latvijas Bērnu fonda (LBF) prezidents Andris Bērziņš (ZZS) uzskata, ka šāda situācija ar sociālās aprūpes iestādēm nav tikai Krāslavā un tā ir tiešas administratīvās reformas sekas, kad katra pašvaldība nabadzībā mēģina vilkt deķīti uz savu pusi. «Šobrīd bērnu stāvoklis Latvijā nebūt nav uzlabojies, tieši otrādi - sociāli nelabvēlīgo ģimeņu skaits palielinās, tāpēc aizvērt šādu centru būtu neprāts, bet atjaunot to būs praktiski neiespējami.» Mūsmājas ar LBF finansiālu atbalstu izveidotas 1997.gadā - kā viens no pirmajiem no jauna uzbūvētajiem bērnu aprūpes centriem Latvijā.