Turnīru veiksmīgāk sākusi skipa jeb kapteiņa Ritvara Gulbja kungu izlase, kas jau pirmajās trijās spēlēs tika pie diviem panākumiem. Vēl vienai uzvarai vajadzētu garantēt abu nosprausto mērķu sasniegšanu. «Ar dāmām situācija ir sarežģīta, jo pārējās komandas spēlē nestabili un ir daudz negaidītu rezultātu. Tāpēc ir grūti prognozēt galīgo vietu salikumu. Svarīgākais ir tas, ka mūsu komandai spēles pret tiešajām konkurentēm vēl ir priekšā,» Birznieks uzskata, ka izredzes sasniegt mērķi joprojām ir gluži labas. Komandas līdz trešdienai pabeigs viena apļa pamatturnīru, pēc kura četras labākās turpinās cīņu par godalgām. Lielākā daļa spēcīgāko komandu briest startam Sočos, tāpēc latviešiem ir laba iespēja pārbaudīt sevi uz olimpisko vienību fona.
Abas Latvijas izlases vienlaikus augstākajā grupā startē tikai otro reizi, tāpēc tiek darīts viss, lai tās nostiprinātos starp Eiropas vadošajām komandām. Pēdējos trijos gados, augot sportiskajiem sasniegumiem, pieaudzis arī finansējums un radušās iespējas biežāk piedalīties augsta līmeņa starptautiskos turnīros ārvalstīs un trenēties kērlinga vadošajā valstī Kanādā. «Tas viss palīdz. Vēl pusotru gadu iepriekš bija situācija, kad pirms Eiropas čempionāta vadošās komandas izspēlējušas ap simts spēlēm pret spēcīgiem pretiniekiem, bet mūsējiem bijušas vien piecas līdz desmit šāda līmeņa spēles. Šogad abām mūsu komandām bijis jau ap četrdesmit spēļu pret labām komandām. Tur jau tā pieredze rodas, spēlējot pret norvēģiem, dāņiem, zviedriem, kanādiešiem,» uzsvēra Birznieks. Turnīrā Kanādā gūtajā pieredzē dalās sieviešu izlases skips Evita Regža. «Nav tā, ka redzam [Skotijas izlases kapteini] Īvu Muirhedu tikai televizora ekrānā, bet mēs pret viņu arī spēlējam un nospēlējam ļoti labi. Rodas tā pārliecība, ka mēs varam. Tā ir lieliska iespēja pierast pie čempionāta atmosfēras - lielā hokeja hallē daudzu skatītāju, kameru un mikrofonu priekšā.»
Šogad izlasēm piesaistīta kanādiešu trenere Karija Vilmsa, kura pati savulaik bijusi nopelniem bagāta kērlingiste. Abas komandas ar speciālistes darbu esot ļoti apmierinātas. «Treneres piedalīšanās sagatavošanās posmā bija ļoti noderīga, un domāju, ka viņas pienesums būs ļoti nozīmīgs arī pasaules čempionātā,» vēl pirms došanās uz Stavangeri norādīja Ritvars Gulbis. «Mūsu pašu sportisti jau ir izauguši kā spējīgi speciālisti, kuri to lietu pārzina, taču trenere dod dažas tīri tehniskas nianses gan turnīra, gan sagatavošanās posma laikā. Kanādā tomēr kērlings ir citā līmenī, un viņa tam visam jau ir izgājusi cauri,» gandarīts par sadarbību ir Birznieks.