Padara par grēkāzi
Krievijas dienvidu pilsētas Novorosijskas milicijas majors Aleksejs Dimovskis tika atbrīvots no amata dažas dienas pēc tam, kad novembra sākumā internetā bija ievietojis videopaziņojumu, kurā vērsās pie premjerministra Vladimira Putina un apgalvoja, ka miličus piespiež strādāt brīvdienās, par to nesamaksājot piemaksu, liek atklāt neesošus noziegumus un sodīt nevainīgus cilvēkus. Pēc informācijas parādīšanās valsts presē iekšlietu ministrs Rašids Nurgalijevs paziņoja, ka pārbaudēs nekas tāds nav atklāts. Savukārt A.Dimovskis tika apvainots neslavas celšanā kolēģiem un Krasnojarskas reģiona milicijai.
Graujošs tēls
Milicija mūsdienu Krievijā jau sen vairs nevienu nesargā, bet atņem naudu. Tieši tāds viedoklis par miliciju izveidojies vidējam Krievijas iedzīvotājam. Un tas ir labākajā gadījumā, jo dažkārt milicija arī sasit, bet reizēm - nosit.
Kādas Maskavas milicijas nodaļas priekšnieks Deniss Jevsjukovs šā gada aprīlī pēc vētrainām savas 32.dzimšanas dienas svinībām restorānā devās uz tuvējo lielveikalu, līdzi paņēmis pistoli. Veikalā milicis sarīkoja apšaudi, nogalinot trīs, bet ievainojot deviņus cilvēkus.
Savas rīcības motīvus D.Jevsjukovs nevarēja paskaidrot. Izmeklēšanas laikā noskaidrojās, ka viņš bērnībā guvis galvas traumu un ārstējies bērnu psihiatriskajā slimnīcā. Tas viņam netraucēja izmācīties par milici un kļūt par nodaļas priekšnieku. Gaismā nāca arī fakts, ka D.Jevsjukovs periodiski parādījies minētajā lielveikalā, ņēmis produktus un par tiem nenorēķinājies. Veikala darbinieki neiebilduši.
Oktobrī bija vēl kāds gadījums, kas liecina par milicijas darbinieku vidū valdošo visatļautību. Tuvas republikā ceļu inspektors apstādināja automašīnu, kurā atradās jauns vīrietis un viņa draudzene. Pie stūres sēdošais jaunietis, kā vēlāk apgalvoja milicis, bijis piedzēries, uzvedies izaicinoši un draudējis ar priekšmetu, kas atgādinājis pistoli.
Milicis ar šāvienu galvā nogalināja vīrieti un smagi ievainoja sievieti. Izmeklēšanā noskaidrojās, ka jaunietis bijis skaidrā, bet viņa vienīgais pārkāpums bijusi braukšana bez vadītāja apliecības.
Vajadzīgas reformas
Krievijas cilvēktiesību aizstāvji nosauc desmitiem līdzīgu gadījumu, kad miliči lietojuši nesamērīgu spēku. Parasti šādos gadījumos neviens netiek sodīts.
Situācijas risināšanai bieži tiek piesauktas reformas. Eksperti uzskata, ka pirmām kārtām būtu jāsamazina milicijas darbinieku skaits, kas šodien sasniedz 13 miličus uz 1000 iedzīvotājiem. Vairākumā valstu uz šādu iedzīvotāju skaitu ir trīs līdz četri policisti.
Tiek piedāvāts mainīt milicijas nosaukumu, pārdēvējot to par policiju.