Sarkanā līmeņa brīdinājums ir augstākais iespējamais brīdinājums. To izsludināja pirmdienas vakarā, un tas būs spēkā vismaz līdz ceturtdienas pusdienlaikam. Šī ir pirmā reize, kad izsludināts augstākā līmeņa brīdinājums, lai gan piesārņojuma līmenis bijis arī augstāks. Rietumu mediji atzīmē, ka sabiedrības sašutums par varas iestāžu pasivitāti šoreiz licis izrādīt noteiktāku rīcību.
Pilsētā noteikti ierobežojumi automašīnu izmantošanai, atsevišķām rūpnīcām ir pavēlēts pārtraukt darbu. Otrdienas rītā ASV vēstniecības gaisa piesārņojuma mērierīces Pekinā konstatēja, ka 2,5 mikronu diametrā piesārņojuma daļiņu koncentrācija gaisa kubikmetrā sasniedz 291 mikrogramu. Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijās maksimālais drošais līmenis cilvēka veselībai ir 25 mikrogrami.
Ķīna ir viena no lielākajām gaisa piesārņotājvalstīm pasaulē. Tās rūpniecībā un apkurē tiek plaši izmantotas akmeņogles, kuru izmeši kopā ar automašīnu izplūdes gāzēm, putekļiem no celtniecības objektiem veicina smoga veidošanos, ko vēl bīstamāku padara lielais mitrums un bezvēja laikapstākļi. Daudzi pārmet, ka valsts rūpniecības attīstībai upurējusi vides aizsardzību.
Vācijas Maksa Planka institūts žurnālā Nature publicējis pētījumu, kas liecina, ka gaisa piesārņojuma ietekme uz Ķīnas iedzīvotāju veselību ir graujoša. Tieši tas tiek vainots 1,4 miljonu Ķīnas iedzīvotāju priekšlaicīgā nāvē.