Ja strādājošam pensionāram saņemtā pensija mēnesī ir mazāka par Ls 165 (mazāka par pensionāram piemērojamo neapliekamo minimumu) un tādējādi darba algai neapliekamais minimums nav piemērots, tad strādājošais pensionārs var iesniegt gada ienākumu deklarāciju un nepiemēroto pensionāra neapliekamā minimuma daļu piemērot darba algai, tādējādi saņemot atpakaļ no budžeta pārmaksāto nodokli.
Vai strādājošam pensionāram, no kura darba algas 2011. gadā nodokļi rēķināti, sākot no pirmā lata, iesniedzot aizvadītā gada ienākumu deklarāciju, iespējams saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu?
Ja par strādājošu pensionāru gada laikā ir maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tad, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju un uzrādot attaisnotos izdevumus vai pilnu pensionāra neapliekamo minimumu, vai atvieglojumus par apgādājamām personām (ja tie jau gada laikā nav piemēroti pilnībā), strādājošam pensionāram ir iespējams saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu.
Vai pensionārs saimnieciskās darbības veicējs var 2011. gada ienākumu deklarāciju iesniegt papīra formātā, nevis elektroniski? (Daudzi pensionāri internetu lieto reti vai nelieto vispār.)
Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem fiziskās personas, arī tās fiziskās personas, kuras veic saimniecisko darbību, ir tiesīgas iesniegt nodokļu un informatīvās deklarācijas pēc savas izvēles - elektroniski vai papīra formā līdz 2013. gada 31. decembrim.
Vai strādājošs pensionārs, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, pie attaisnotajiem izdevumiem var norādīt savu mazbērnu izdevumus izglītībai?
Uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atmaksu var pretendēt persona, kura 2011. gadā ir maksājusi iedzīvotāju ienākuma nodokli. Pensionārs var samazināt savu apliekamo ienākumu par saviem, kā arī par savu ģimenes locekļu attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem. Par ģimenes locekļiem uzskatāmi bērni, mazbērni, laulātais, audzināšanā paņemts bērns, ja no viņa vecākiem nav iespējams piedzīt uzturnaudu (alimentus) tikmēr, kamēr viņš turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, kā arī vēl citi tuvinieki.
Plašāka, detalizētāka informācija: www.vid.gov.lv