Vācija saglabājusi savu pozīciju kā vispozitīvāk vērtētā no valstīm. Sliktāku nekā līdz šim vērtējumu ieguvušas Savienotās Valstis un arī Eiropas Savienība.
Visnegatīvākos vērtējumus izpelnījusies Irāna, Pakistāna un Ziemeļkoreja.
Aptauju 24 valstīs no 2013. gada decembra līdz 2014. gada aprīlim veica GlobeScan/Pipa, lūdzot 24 542 cilvēkus kā pozitīvu vai negatīvu novērtēt 16 valstu un ES ietekmi pasaulē. Vispozitīvāko vērtējumu izpelnījās Vācija - 60%, Kanāda - 57% un Lielbritānija - 56%.
Negatīvu viedokli par Krieviju vidēji pauda 45% aptaujāto. Pozitīvi par Krievijas ietekmi izteicās 31% aptaujāto. Visstraujāk gada laikā negatīvais viedoklis par Krieviju pieaudzis Kenijā (par 16 procentpunktiem), Spānijā - par 15 procentpunktiem, Brazīlijā - par 13 procentpunktiem un Kanādā par 12 procentpunktiem.
Starptautiskās politikas sabiedriskā viedokļa pētījumu aģentūras PIPA direktors Stīvens Kulls komentējis BBC, ka cilvēku aptaujāšana notikusi pirms Krimas sagrābšanas un pārklājusies ar Soču olimpiskajām spēlēm, Mihaila Hodorkovska un Pussy Riot dalībnieču atbrīvošanu. «Taču tas jau bija laiks, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins izdarīja spiedienu uz Ukrainu, lai tā neparakstītu asociācijas līgumu ar ES, un Kijevas ielās sākās pirmie protesti,» viņš piebilda.
Aptaujas datu apkopotāji atzīmē, ka pasliktinājies pasaules iedzīvotāju viedoklis par ASV, lai gan tas joprojām vairāk bijis pozitīvs (42%) nekā negatīvs (39%). Negatīvu vērtējumu skaits par ASV visvairāk palielinājies Spānijā - par 19 procentpunktiem, Vācijā - par 18 procentpunktiem un Brazīlijā - par 15 procentpunktiem. GlobeScan pārstāvis Lionels Beljērs teicis: «Visticamāk, nav sakritība, ka negatīvs viedoklis par ASV visvairāk palielinājies valstīs, kas tika minētas publiskotajā informācijā par ASV valdības veiktajām izspiegošanas programmām.»