Ekspremjeru atbalsts
Partiju, kuru no reģionāla politiska spēka, kas pagājušajās pašvaldību vēlēšanās spēja gūt dažas deputātu vietas galvenokārt Latgalē, tās pašreizējais līderis Ainārs Šlesers cenšas padarīt par nopietnu spēlētāju Latvijas politikā, atbalstīt bija atnākuši vēl četri bijušie premjeri - Māris Gailis, Valdis Birkavs, Vilis Krištopans un Andris Bērziņš. Neviens no viņiem gan politikā atgriezties nedomā, jo, piemēram, V. Krištopanam esot daudz darba Latvijas Golfa federācijā, par kuras prezidentu viņš kļuvis martā. Savukārt A. Bērziņš kā biedrības Latvijas Ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs pauda cerību, ka tieši Vienoti Latvijai varētu panākt Latvijas Autoceļu fonda atjaunošanu. M. Gailis solīja partiju atbalstīt finansiāli un prognozēja šim politiskajam spēkam labas izredzes vēlēšanās.
Tiesa gan, vismaz pagaidām pārāk daudz domubiedru partija uzrādīt nevar. Bez līderu piecnieka A. Šlesers pieminēja arodbiedrības Enerģija priekšsēdētāju Jevgeniju Stalidzāni, bijušo Saeimas deputāti, «ar kuru kopā cīnījāmies, lai neprivatizētu Latvenergo», kā arī Lietišķo sieviešu apvienības valdes priekšsēdētāju Irinu Pētersoni, kuras abas bijušas A. Šlesera vadītu partiju rindās. Rīgas domnieks Vadims Jerošenko, kurš pameta Saskaņas centru (SC), tagad tiek nosaukts kā potenciālais Vienoti Latvijai ekonomikas vai satiksmes ministra kandidāts. Viņš Dienai izteicās, ka nesaskata problēmu sadarboties ar SC. Jautāts, kāda ir partijas ekonomiskā platforma, V. Jerošenko to nosauca par centrisku un uzsvēra, ka Latvijas ekonomikai jābūt pragmatiskai, «nevis Rietumiem noteikti jā un Krievijai nē». Ja valstij ir iespējas piesaistīt investīcijas gan no Rietumiem, gan Austrumiem, tas arī jādara, teica V. Jerošenko.
A. Šlesers nepieminēja zālē klātesošo Edgaru Zalānu, tāpat arī bijušo Vienoti Latvijai līderi Mareku Zeltiņu. Viņš Dienai izteicās, ka nekad neesot baidījies no spēcīgām personībām un būšana ar viņiem kopā esot nenovērtējama dzīves skola. Notiekot sarunas ar partijas biedriem, kuri tikuši ievēlēti pašvaldībās, par iespējamo startu Saeimas vēlēšanās, galvenokārt Latgalē, bet pats M. Zeltiņš, visticamāk, startēs Rīgā, kaut neizslēdz arī dalību vēlēšanās no Latgales saraksta. Kā varēja noprast no A. Šlesera atbildes Dienai, katra saraksta līderim būs uzdevums ap sevi pulcēt komandu, bet katrā sarakstā esot jābūt vismaz pieciem līderiem.
Uzsvars uz izlīgumu
Starp pieciem galvenajiem runātājiem divi - I. Godmanis un A. Šlesers - skāra plašāku tēmu loku, A. Kalvītis pievērsās galvenokārt izglītībai, bet J. Jurkāns un J. Straume - sabiedrības izlīguma idejai, kuru Vienoti Latvijai izceļ kā savu īpašo piedāvājumu gan Latvijas sabiedrībai, gan citiem politiskajiem spēkiem (J. Jurkāns norādīja, ka joprojām paredzētas sarunas gan ar Ingunu Sudrabu, gan Mārtiņu Bondaru). J. Jurkāns, komentējot notikumus Ukrainā, arī izteicās, ka tur «vēsturiskās atmiņas nekad nebija izlīdzinātas un nekad nav bijis nacionālais izlīgums». A. Šlesers uzskata, ka valsts vadītājiem ir jāuzrunā tieši nepilsoņi un jārada viņiem vēlme kļūt par Latvijas pilsoņiem. Tāpat viņš aizstāv ideju, ka visiem jaundzimušajiem automātiski jāpiešķir Latvijas pilsonība, kā arī izskanēja doma, ka gados veciem cilvēkiem varētu būt atvieglotas pilsonības piešķiršanas prasības.
Savukārt, komentējot ekonomisko piedāvājumu, A. Šlesers izteicās, ka Daugavpils jau sen neesot otra lielākā Latvijas pašvaldība, jo Londonā Latvijas pilsoņu ir vairāk. «McDonalds - restorāns, kuru apmeklē jaunieši un parastā tauta. Ja Daugavpilī aizslēdz makdonaldu, tas ir trauksmes signāls, ka kaut kas nav kārtībā ar Latvijas valsti,» klāstīja A. Šlesers. Viņš uzslavēja Valda Dombrovska valdības savulaik pieņemto labvēlīgāko režīmu holdinga kompānijām, vienlaikus izsakoties, ka tas esot «rolsroiss, kam nav ieliets benzīns», jo nepieciešami vēl citu likumu grozījumi. Vēl A. Šlesers par veiksmes stāstu nosauca Live Riga projektu un nāca klajā ar ideju par jaunu programmu Live Latvia, kas piesaistītu tūristus visai valstij.