Valdība vienojusies, ka netiks ieviests tā sauktais progresīvais uzņēmumu ienākuma nodoklis (UIN), kas paredzēja, ka uzņēmumiem, kuru peļņa pārsniedz piecus miljonus latu, tiek piemērota 25% likme. Tāpat kā līdz šim, UIN likme šiem uzņēmumiem būs 15%.
Pēc V.Dombrovska teiktā, papildus nepieciešamā budžeta konsolidācija par 57,4 miljoniem latu tiks panākta, ceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), paaugstinot transportlīdzekļu ikgadējās nodevas (izņemot kravas auto), ieviešot akcīzi dabasgāzei (kas gan iedzīvotājus būtiski neietekmēšot), progresīvo mājokļa nodokli un kapitāla pieauguma nodokli. Premjers arī neslēpa, ka mājokļa nodokļa likmes varēja būt augstākas, taču Tautas partijas pretestība koalīcijai nav ļāvusi par to vienoties.
Valdība, pirmdien lemjot par izmaiņām vairākos nodokļu un nodevu likumos, gan vienojās tikai par grozījumu pieņemšanu IIN likumā, nosakot, ka likme nākamgad būs 26% līdzšinējo 23 vietā, tāpat valdība vienojās, ka spekulatīvie darījumi par nekustamajiem īpašumiem tiks aplikti ar 15% likmi. Valdība nemainīja iepriekš pieņemto lēmumu par depozītu un dividenžu ienākumiem, un tiem likme būs 10%. Valdība konceptuāli skatīja arī pārējās izmaiņas nodokļos, par kurām jau piektdien tika panākta konceptuāla vienošanās, taču konkrētu lēmumu par grozījumiem vēl nepieņēma, jo nepieciešami tehniski un redakcionāli labojumi. Paredzams, ka valdība par tiem turpinās lemt otrdien. Attiecībā uz transportlīdzekļu nodevu Satiksmes ministrijai vēl jāsagatavo savi priekšlikumi.