Skatītāju pievilināšanai savulaik uz Kuldīgu tika atvilināta tāllēcēja Ineta Radeviča, šoreiz organizatori akcentēja plašu ārvalstu sportistu piedalīšanos. Startēja 15 valstu vieglatlēti, un tribīnēs sameklēt brīvu sēdvietu bija gaužām sarežģīti.
Ikauniece ar diviem personiskajiem rekordiem sasniedza pirms sacensībām izvirzīto mērķi. Ar 7,60 sekundēm 60 metru skrējienā un 8,38 sekundēm 60 metru barjerotajā distancē pietika pārliecinošām uzvarām. Pēc dēla piedzimšanas pagājušā gada maijā un izlaistas 2013. gada sezonas Aiga Grabuste atgriezās sacensību apritē ar lielisku sasniegumu tāllēkšanas sektorā - 6,44 metri. Šis rezultāts tikai par vienu centimetru atpaliek no pašai Aigai piederošā sacensību rekorda. 2012. gadā Grabuste uzvarēja ar 6,45 metriem, apsteidzot arī Latvijas rekordisti šajā disciplīnā Inetu Radeviču, kurai bija 6,35 metri. Abas daudzcīņnieces pieccīņā gatavojas startēt Tallinā. Ar labu rezultātu pastāv iespēja saņemt ielūgumu uz pasaules čempionātu telpās, kas no 7. līdz 9. martam norisināsies Polijas pilsētā Sopotā.
Kuldīgā uz pasaules čempionāta (PČ) normatīva izpildi cerēja kārtslēcējs Mareks Ārents. Telpās PČ startē mazāk dalībnieku, tāpēc arī atlases normas ir augstas. Kārtslēkšanā Ārentam ir jāsasniedz personiskais rekords 5,75 metri. Kuldīgā Mareka rezultāts bija 5,52 metri. Normatīva virzienā skatus met arī tāllēcējs Elvijs Misāns. Arī viņam ir jāsasniedz personiskais rekords, jo normatīvs ir 8,16 metru. Misānam Kuldīgā tikai 7,56 metri un 3. vieta.
Kā Dienai pastāstīja Latvijas izlases galvenais treneris Edvīns Krūms, pastāv iespēja, ka Sopotā nestartē neviens Latvijas vieglatlēts. «Vēl no pagājušās vasaras normatīvs ir tāllēcējai Laumai Grīvai, taču viņa ārstē pēdas savainojumu un nezina, vai atveseļosies. Normatīvs ir 400 metru skrējējam Jānim Leitim, taču viņš studē Amerikā un neplāno braukt uz Sopotu. Jāskatās, kādus rezultātus pieccīņā sasniegs daudzcīņnieces Ikauniece un Grabuste. Varbūt kāda no viņām iegūst ceļazīmi.»
Kuldīgā 60 metru barjerskrējienā negaidīti startēja Latvijas rekordists Staņislavs Olijars. Priekšskrējienā viņš uzrādīja absolūti labāko rezultātu 7,89 sekundes, taču uz finālskrējienu iznāca pieklibodams. Olijars vēl centās iesildīties skrējienam, tomēr beigās neskrēja.