Kaut arī precīzi skaitļi pašlaik vēl nav zināmi, ir skaidrs, ka naudas veselības aprūpei nākamgad būs krietni mazāk, līdz ar to izmaiņas ir neizbēgamas. Veselības ministrija norāda, ka 2.slimnīcai no septembra jākļūst par aprūpes iestādi, savukārt 1.slimnīca ministrijas redzējumā turpmāk varētu sniegt ambulatoro aprūpi, izmeklējumus un dienas stacionāra pakalpojumus. Daļu slimnīcas telpu varētu izīrēt ģimenes ārstu privātpraksēm. Stacionāro aprūpi un neatliekamo palīdzību plānots pilnībā nodot Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ziņā.
Veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) trešdien, tiekoties ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC) un viņa vietnieku Aināru Šleseru (LPP/LC), atzina, ka jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra līgumu ar Rīgas 1.slimnīcu par neatliekamās palīdzības pakalpojumu nodrošināšanu ir noslēgusi līdz gada beigām, pēc tam domei esot jāmeklē citi risinājumi.
«Rīgas dome un rīdzinieki kārtējo reizi ir nonākuši ķīlnieku lomā valdības priekšā. Samazinot finansējumu veselības nozarei, Finanšu ministrija nogriež arī līdzekļus pašvaldības slimnīcām. Mēs nevaram pieļaut ne Rīgas 1.slimnīcas, ne citu pašvaldības medicīnas iestāžu slēgšanu,» uzskata N.Ušakovs. Jautāta, vai pašvaldībai ir plāns, kā rīkoties turpmāk, mēra preses pārstāve Anna Kononova informē, ka vispirms no ministrijas tiek gaidīta konkrēta atbilde, vai un kādā apmērā finasējums slimnīcām būs arī no nākamā gada janvāra: «Pašlaik tas joprojām nav skaidrs, līdz ar to arī neko vairāk pašlaik nevaram spriest.» Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders prognozē, ka konkrēti finansējuma apmēri pašvaldības slimnīcām kļūs zināmi augustā.
Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības aprūpes pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Rempe aģentūrai LETA atzinis, ka viens no iespējamajiem variantiem ir saglabāt Rīgas 1.slimnīcā Kardioloģijas un Neiroloģijas nodaļu. «Konkrēti neko nevaru pateikt, jo mums nav skaidrs, cik ministrija piešķirs nākamajam gadam ambulatorajai aprūpei. Tikai tad mēs varēsim secināt, vai pašvaldība var atļauties saglabāt kādas citas nodaļas vai ne,» uzsvēra M.Rempe. Lai saglabātu Rīgas 1.slimnīcas daudzprofila statusu, līdz gada beigām nepieciešami vēl 1,7 miljoni latu, neskaitot tos līdzekļus, kurus piešķir ministrija.