Pilsētas iedzīvotāji patlaban - tāpat kā pirms vairākiem mēnešiem - Dienai apgalvo, ka «Rēzeknē valda Saskaņas centrs». SC opozīcijas pārstāvji gan apgalvo, ka izmantos turpmākos četrus gadus savas ietekmes stiprināšanai, bet, pēc iedzīvotāju teiktā, vērā ņemami fakti par to pagaidām neliecina.
2009. gada pašvaldību vēlēšanās SC izdevās iegūt deviņas domes deputātu vietas no 13, šovasar - tikai par vienu mazāk - astoņas, turklāt Rēzeknes mēra amatu saglabāja saskaņietis Aleksandrs Bartaševičs. Respektējama konkurenta cīņā par Rēzeknes vadītāja krēslu A. Bartaševičam arī nebija, un viņš mēra amatā atkārtoti tika ievēlēts ar vērā ņemamu balsu vairākumu. Arī domes priekšsēdētāja vietnieku amati tika saskaņiešiem - Andrejam Rešetņikovam un Aleksejam Stecam, liecina Rēzeknes domes informācija.
SC varu stiprina tas, ka pārējo domē iekļuvušo politisko spēku deputātu skaits ir neliels, pa vienam deputātam no trim - Vienoti Latvijai, Vienota Rēzekne un Alternative - sarakstiem, un tikai apvienotais saraksts, kuru izveidoja Latgales partija, Nacionālā apvienība VL- TB/LNNK, Reformu partija, Latvijas Zaļā partija un LZS, domē ieguvis divas deputātu vietas.
Tieši apvienoto sarakstu pirms vēlēšanām rēzeknieši uzskatīja par spēcīgāko SC konkurentu. Tomēr iegūt lielāku deputātu vietu skaitu traucējusi neprasme panākt vēl ciešāku sadarbību. No apvienotā saraksta domē ievēlētais Jāzeps Korsaks Dienai uzsver - nepareizi bijis, ka «Vienotība neienāca apvienotajā sarakstā, bet startēja atsevišķi», rezultātā vēlētāju balsis sadalījās, «Vienotība domē neiekļuva, bet mums mazliet pietrūka, lai iegūtu trešo deputāta vietu».
Turklāt Rēzeknē jau iepriekš valdošajam SC palīdzējis tas, ka «pilsētā īstenotie projekti - koncertzāle Gors, ielu rekonstrukcija un citi - tika izmantoti mēra un saskaņiešu popularitātes stiprināšanai», uzskata deputāts.
Tomēr šobrīd J. Korsaks pauž apņēmību domē veidot spēcīgu opozīciju: «Esam gatavi runāt ar citiem politiskajiem spēkiem, arī ar tiem SC deputātiem, kuri finansiāli un administratīvi ir mazāk atkarīgi no mēra ietekmes.»
A. Bartaševičs savukārt Dienai apgalvo, ka saskaņieši «labprāt sadarbosies ar visiem tiem citu politisko spēku deputātiem, kuri gatavi konstruktīvam darbam, nevis vienkārši kritizē». Par konstruktīvu opozīciju A. Bartaševičs atzīst Vienotas Rēzeknes un Vienoti Latvijai deputātus. Ar apvienotā saraksta deputātiem, pēc mēra teiktā, «nav sadarbības, bet tā ir viņu problēma. SC šī sadarbība nav vitāli nepieciešama».
Diena jau vēstīja, ka svarīgākā Rēzeknes problēma ir lielais bezdarbs. Šo problēmu mērs sola risināt, piesaistot investorus.